AktualnościUWAGA !

Urząd Miasta i Gminy Mirsk informuje, że dnia 28 maja (poniedziałek) kasa urzędu będzie czynna do godziny  13.00. 

W dniach od  29 maja do 1 czerwca 2018r. (wtorek- piątek) 
kasa urzędu będzie nieczynna.
UWAGA ! - UTRUDNIENIA NA DROGACH

RAJD TARMAC MASTERS - 2 runda


Informujemy, że w dniach 25-26.05.2018 r. na terenie gminy Mirsk odbędzie się rajd samochodowy który rozegra się na trasach byłego rajdu karkonoskiego. W związku z powyższym na drogach Gminy Mirsk (sołectwa Rębiszów, Gierczyn, Gajówka i Mlądz) wystapią utrudnienia w ruchu. 

Poniższa mapka przedstawia trasy i godziny zamknięcia
poszczególnych dróg.

Mapa

 


WYSTAWKA W GMINIE MIRSK


 Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze informuje, że od 7 maja do 22 czerwca 2018 roku trwa nabór wniosków o
dofinansowanie  z Programu Interreg Europa. 


Informacje

Podręcznik programu
 

 


MISTRZ Dolnego Śląska


MISTRZ Dolnego Śląska w piłce ręcznej sezonu 2017/2018 w kategorii dziewczynek - MKS "PH Sawczak-Włókniarz" Mirsk!!!

Wygrane mecze 10:3 (4:2) z UKS EUCO Dziewiątka Legnica oraz 6:5 z KPR Kobierzyce dały podopiecznym Joanny Plitt pierwszy w historii klubu tytuł mistrzowski w rozgrywkach ligowych DZPR. Zapewnienie tytułu mistrza w bezpośrednim spotkaniu z zespołem Dziewiątki, klubem będącym wzorem do naśladowania dla takich początkujących graczy jak my, było czymś do tej pory niewyobrażalnym. Włókniareczki zagrały bardzo dobre spotkanie. Kluczem do sukcesu była twarda obrona, umiarkowany spokój w ataku oraz pewność, że z tyłu na bramce ktoś złapie to czego nie uda się zatrzymać wcześniej. Emocje były wielkie, momentami sięgały zenitu, a spotkanie do 23 minuty bardzo zacięte. Gdy w 7 minucie spotkania wynik na tablicy pokazywał 0:0 nawet najwierniejsi kibice nie przewidywali tak pięknego happy end'u z siedmiobramkową przewagą. Wygrana z rówieśniczkami z Legnicy stała się faktem, a tytuł mistrza po raz pierwszy zawitał w Mirsku. Nie znamy jeszcze wyników z drugiego turnieju w Świebodzicach jednak na 99% Gabrysia Leśniańska została królową strzelczyń sezonu 2017/2018. (potwierdzę to w miarę napływu informacji ze związku) Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować wszystkim tym osobom i instytucjom, które przyczyniły się do takiego rozwoju piłki ręcznej w Mirsku:
- byłej dyrektor SP w Mirsku Elżbiecie Okulowskiej z zastępcami za utworzenie pierwszej klasy sportowej o profilu piłki ręcznej,

- obecnemu dyrektorowi SP w Mirsku Piotrowi Czembrowskiemu z zastępcami za kontynuację w/w dzieła,

- Burmistrzowi Miasta i Gminy Mirsk Andrzejowi Jasińskiemu za wsparcie rozwoju piłki ręcznej poprzez szkołę oraz klub sportowy,

- zarządowi klubu MKS "PH Sawczak-Włókniarz" Mirsk za przyjęcie w struktury nowej sekcji oraz wspieranie jej rozwoju. 

- sponsorom klubu oraz naszej drużyny, a w szczególności grupie 3KF (Grupa 3KF), która jako pierwsza uwierzyła w dziewczęta wspierając je nowymi strojami, dresami oraz miłym zakończeniem poprzedniego sezonu,

- trenerkom Ilonie Witkowskiej oraz Joannie Plitt oraz prowadzonej przez nie drużynie od młodziczek z sezonu 2015/2016 aż do juniorek młodszych 2017/2018. Bez tej pionierskiej drużyny, która wykonała wielką pracę nie byłoby dzisiejszego sukcesu. To dzięki nim nabraliśmy doświadczenia, mogliśmy tworzyć system kształcenia, uczyć się na wspólnych błędach oraz rozwijać pierwsze małe talenty. To właśnie one stały się wzorem do naśladowania dla młodszego pokolenia mirskich piłkarek ręcznych,

- Zarządowi Powiatu Lwóweckiego oraz Ministerstwu Sportu i Turystyki za wsparcie finansowe w ramach programów wspierających rozwój sportu,

- rodzicom zawodniczek za pomoc w organizacji turniejów oraz wspaniały doping niezależnie od miejsca rozgrywania spotkań,

- naczelnemu fotografowi naszej gminy Grzegorzowi Honckowi za profesjonalne uwiecznianie poczynań mirskich piłkarek ręcznych.

I tym optymistycznym akcentem kończymy sezon 2017/2018 mając nadzieję, że w nowym, nadchodzącym uda się wprowadzić parę zmian aby w dalszym ciągu i jeszcze lepiej rozwijać piłkę ręczną w Mirsku.

Darek Plitt

Wiadomość z ostatniej chwili!!! Po otrzymaniu wyników z turnieju w Świebodzicach możemy oficjalnie ogłosić, że Gabrysia Leśniańska wygrała klasyfikację strzelców w sezonie 2017/2018 zdobywając 45 bramek. Na 4. miejscu uplasowała się Ola Chmielewska z dorobkiem 33 bramek, a na 8. pozycję wskoczyła Weronika Poznańska z 18 golami na koncie.

G R A T U L U J E M Y !!!

Zdjęcia: Grzegorz Honcek 

 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

 

Zapytanie ofertowe na „Zakup sprzętu i wyposażenia dla jednostek OSP z Funduszu Sprawiedliwości - Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej”.

Zapytanie ofertowe

Załącznik nr 1 - formularz cenowy z oświadczeniem wykonawcy

Załącznik nr 1 do edycji - formularz cenowy z oświadczeniem wykonawcy

Załącznik nr  2 - wzór umowy

 Wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia


Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze w UMiG Mirsk - stanowisko urzędnicze ds. ochrony danych osobowych
i zamówień publicznych


OgłoszenieRemont mostu na drodze gminnej nr 112720D Mlądz – Przecznica -

Utrudnienia w ruchu !


Informacja na temat utrudnień w ruchu2. runda Rajdu Tarmac Masters 
- 26 maja 2018 r. -

Odcinki specjalne na terenie sołectw
Gierczyn, Mlądz, Gajówka i RębiszówWprowadzenie czasowej organizacji ruchu drogowego dla zadania „Poprawa stanu technicznego drogi wojewódzkiej nr 361 odcinkami: odcinek  od km 3+200 do km 11+430 oraz od km 12+400 do km 18+180 (Proszówka – granica państwa) w ramach projektu: „Od
zamku Frydlant do zamku Czocha”


InformacjaOTWARCIE SEZONU TURYSTYCZNEGO

Wraz z nowym sezonem turystycznym część podziemna ścieżki „Geopark - śladami dawnego górnictwa kruszców” w Krobicy (nr 60) oraz wieża widokowa w Mirsku (ul. Wodna 2) będą otwarte od 1 maja do 31 października 2018 r. w każdą sobotę i niedzielę od godz. 10.00 do godz. 18.00; w lipcu i sierpniu także w czwartki i piątki w tych samych godzinach.

Ostatnie wejście z przewodnikiem do Geoparku o godz. 17.00.

Obiekt jest dostępny dla dorosłych i dzieci powyżej 10-tego roku życia.

Przed zwiedzaniem należy się zapoznać z regulaminem udostępniania obiektu.

Przypominamy, iż część naziemna ścieżki biegnąca od Krobicy do Przecznicy jest dostępna dla turystów cały rok.


Geopark i wieża widokowa
są udostępniane bezpłatnie!


Organizatorem zwiedzania jest:
Centrum Informacji Turystycznej w Mirsku, pl. Wolności 39, 59-630 Mirsk, tel. 75/62 22 168, e-mail: it@mirsk.pl

  Wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2018 rok na półmetku


Został niespełna miesiąc na złożenie wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich za 2018 r. oraz tegorocznych płatności obszarowych finansowanych z budżetu PROW 2014-2020. ARiMR apeluje, by nie czekać z przesłaniem deklaracji do ostatniego dnia naboru.

Od tego roku rolnicy składają wnioski wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus na stronie internetowej https://ewniosek.arimr.gov.pl.

Rolnicy mają na to czas do 15 maja br. Rolnicy, którzy złożą wnioski po tym terminie, ale nie później niż do 11 czerwca br., będą mieli obniżone należne im płatności o 1 proc. za każdy roboczy dzień opóźnienia. Zmiany do już złożonego wniosku można składać bez żadnych sankcji finansowych do 1 czerwca br.

Rolnicy, którzy nie mają dostępu do internetu mogą skorzystać ze stanowisk komputerowych z dostępem do internetu przygotowanych dla wnioskodawców we wszystkich biurach powiatowych Agencji w całym kraju. Biuro Powiatowe ARiMR w Lwówku Śląskim zs. w Uboczu czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30.

Rolnicy, którzy nie radzą sobie z wypełnieniem e-wniosku o płatności mogą skorzystać z pomocy ekspertów z ośrodków doradztwa rolniczego.

W powiecie lwóweckim, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego DODR ma swoje biura:

- w Lwówku Śląskim al. Wojska Polskiego 25c (budynek Urzędu Gminy i Miasta);
- w Gryfowie Śląskim ul. Rynek 1 (budynek Urzędu Gminy i Miasta);
- w Lubomierzu Plac Wolności 1 (budynek Urzędu Gminy i Miasta);
- w Mirsku Plac Wolności 40 (budynek Urzędu Gminy i Miasta);
- we Wleniu ul. Chopina 2 (budynek Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki).
WYSTAWKA w GMINIE MIRSK !!!
 

 Szacowanie szkód łowieckich po 1 kwietnia 2018 r.


Burmistrz Mista i Gminy Mirsk informuje, że 1 kwietnia 2018 r. weszła w życie ustawa z dnia 22 marca 2018 r. o zmianie ustawy – Prawo łowieckie (Dz. U. z 2018 r., poz. 651), która zmieniła m.in. system szacowania szkód wyrządzonych przez niektóre zwierzęta łowne w uprawach i płodach rolnych.


Od 1 kwietnia 2018 r. wnioski o szacowanie szkód w uprawach i płodach rolnych należy składać do organów wykonawczych gmin właściwych ze względu na miejsce wystąpienia szkody, a szacowania szkód dokonuje zespół złożony z przedstawicieli organu wykonawczego gminy lub jednostki pomocniczej gminy, dzierżawcy lub zarządcy obwodu łowieckiego oraz poszkodowanego właściciela lub posiadacza upraw.

Zgodnie z wytycznymi  ustawowymi wniosek o oszacowanie szkód zawiera w szczególności:
1) imię i nazwisko albo nazwę, adres miejsca zamieszkania albo adres i siedzibę oraz numer telefonu właściciela albo posiadacza gruntów rolnych;
2) wskazanie miejsca wystąpienia szkody;
3) wskazanie rodzaju uszkodzonej uprawy lub płodu rolnego.

Do wynagradzania szkód łowieckich zobowiązany jest dzierżawca lub zarządca obwodu łowieckiego. Wypłaty odszkodowania dzierżawca albo zarządca obwodu łowieckiego dokonuje w terminie 30 dni od dnia otrzymania protokołu z szacowania ostatecznego, od którego nie wniesiono odwołania.

Właścicielowi albo posiadaczowi gruntów rolnych, na terenie których wystąpiła szkoda, oraz dzierżawcy albo zarządcy obwodu łowieckiego przysługuje odwołanie do nadleśniczego Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe właściwego ze względu na miejsce wystąpienia szkody.


Druki wniosków oraz szczegółowe informacje dostępne są w Urzędzie Miasta i Gminy Mirsk, pokój nr 8, telefon. 75 64 70 445, w godzinach pracy Urzędu oraz na stronie internetowej Gminy Mirsk - www.mirsk.pl w zakładce e-Administracja ---> Do pobrania oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Mirsk -
www.bip.mirsk.pl w zakładce Dokumenty i pliki do pobrania-2.

 Podpisanie umów dotacyjnych w zakresie wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem poprzez nabycie wyposażenia i urządzeń ratownictwa dla jednostek OSP  

Informujemy, że w dniu 20 kwietnia br. Gmina Mirsk, reprezentowana przez Burmistrza Miasta i Gminy Pana Anrzeja Jasińskiego oraz Skarbnika Gminy Panią Danutę Kalupę podpisała umowę dotacyjną z Funduszem Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości reprezentowanym przez Pana Mikołaja Pawlaka - Dyrektora Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich Ministerstwa Sprawiedliwości, na zakup wyposażenia dla jednostek OSP z terenu Gminy, a mianowicie: OSP Mirsk, Rębiszów, Krobica-Orłowice oraz Giebułtów.

Kwota dotacji opiewa dokładnie na sumę 51.679,98 zł, co pozwoli na zakup dla w/w jednostek specjalistycznego sprzętu ratownictwa, m.in. defibrylatorów, toreb medycznych PSP R1, czy pilarek ratowniczych.

 


Informacja na temat gazyfikacji Mirska

Informujemy, że w latach 2018-2019 Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o.  planuje II i III etap gazyfikacji Mirska. Planowane trasy przebiegu sieci gazowej obejmują ulice:

- plac Wolności przez ul. Mickiewicza, Zdrojową do Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Mirsku – 2018 rok,

- plac Wolności przez ul. Betleja do Przedszkola Publicznego w Mirsku – 2018 rok,

- plac Wolności przez ul. Mickiewicza do SP ZOZ Gminy Mirsk – 2019 rok,

- plac Wolności przez ul. Betleja, Bohaterów znad Nysy do Posterunku Policji w Mirsku – 2019 rok. 


Zainteresowani mieszkańcy Mirska planujący podłączenie się do budowanej sieci gazowej wszelkie informacje mogą uzyskać u podanych niżej pracowników PSG  sp. z o.o. Gazownia w Zgorzelcu:


Jarosław AUGUSTYN - tel. 75 7722425, e-mail: jaroslaw.augustyn@psgaz.pl

Jerzy KLIMKOWICZ   - tel. 75 7722503, e-mail: jerzy.klimkowicz@psgaz.pl

Tomasz BAŚKIEWICZ- tel. 75 7722463, e-mail: tomasz.baskiewicz@psgaz.pl

Druki do pobrania:

1. Wniosek o określenie możliwości przyłączenia do sieci gazowej.

2. Wniosek o określenie warunków przyłączenia dla podmiotu grupy przyłączeniowej B podgrupy I, którego urządzenia, instalacje i sieć będą przyłączane do sieci dystrybucyjnej i który będzie odbierać gaz ziemny wysokometanowy w ilości nie większej niż 10 m /h albo gaz ziemny zaazotowany w ilościach nie większych niż 25 m /h.

3. Wniosek o określenie warunków przyłączenia dla podmiotów: grupy przyłączeniowej A lub grupy przyłączeniowej B podgrupa II, których urządzenia, instalacje i sieć będą przyłączane do sieci dystrybucyjnej i którzy będą odbierać gaz ziemny wysokometanowy w ilości większej niż 10 m /h albo gaz ziemny zaazotowany w ilościach większych niż 25 m /h
.
Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu drogowego dla zadania „Poprawa stanu technicznego drogi wojewódzkiej nr 361 odcinkami: odcinek od km 3+200 do km 11+430 oraz od km 12+400 do km 18+180 (Proszówka – granica państwa), w ramach projektu: „Od zamku Frydlant do zamku Czocha” - 07.03.2018 - 31.05.2018


Informacja szczegółowa

 KONTROLA
PRAWIDŁOWOŚCI SEGREGACJI ODPADÓW KOMUNALNYCH,
STANU TECHNICZNEGO ORAZ OZNAKOWANIA POJEMNIKÓW NA ODPADY


Działając w oparciu o art. 9u ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach Burmistrz Miasta i Gminy Mirsk informuje, że od miesiąca marca rozpoczną się kontrole nieruchomości w zakresie przestrzegania przez mieszkańców zasad segregacji odpadów komunalnych. 

Sprawdzane będą pojemniki na odpady zmieszane, czy nie znajdują się w nich odpady, które podlegają selektywnej zbiórce, tj. papier, tworzywa sztuczne, metale, szkło, odpady ulegające biodegradacji, przeterminowane leki, chemikalia, zużyte baterie, zużyty sprzęt RTV i AGD, odpady budowlane (gruz). Czynności kontrolne w zakresie przestrzegania zasad segregacji odpadów odbywać się będą losowo, bez uprzedniego zawiadomienia. Dodatkowo kontrolą zostaną objęte pojemniki na odpady komunalne.

Przypominamy, że wszystkie pojemniki przeznaczone do zbierania odpadów komunalnych na terenie nieruchomości muszą posiadać oznaczenie określające:
-  rodzaj gromadzonych w nich odpadów (dotyczy to również pojemników na odpady zmieszane),
- w przypadku pojemników przeznaczonych do selektywnego zbierania odpadów- kolorystyczne oznaczenie oraz informację o rodzaju odpadów komunalnych, które należy w nich umieszczać.

Uwaga: Odpady komunalne należy gromadzić jedynie w sprawnych technicznie, zamykanych, czystych i estetycznych pojemnikach, wykonanych z materiałów trudnopalnych, przystosowanych do opróżniania przez pojazdy specjalistyczne.

 Nabór na urzędników wyborczych

Szczegółowe informacje dostępne są pod linkiem Nabór:
 

Wzór zgłoszenia urzędnika wyborczego

Uchwała w sprawie liczby urzędników wyborczych

Informacja o zasadach dokonywania zgłoszeń kandydatów na funkcję urzędnika wyborczego oraz o liczbie urzędników wyborczych w poszczególnych gminach


Uchwała Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 12 marca 2018 r. w sprawie określenia szczegółowego zakresu zadań
urzędników wyborczych


Uchwała Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 12 marca 2018 r. zmieniająca uchwałę w sprawie określenia liczby, trybu i warunków powoływania urzędników wyborczychUchwała Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 26  marca 2018 r. zmieniającą uchwałę w sprawie określenia liczby, trybu i warunków powoływania urzędników wyborczych


Uchwała Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 26 marca 2018 r. zmieniającą uchwałę w sprawie określenia szczegółowego zakresu zadań urzędników wyborczych, sposobu ich realizacji oraz zasad wynagradzania za ich realizację, a także zasad zwolnienia od pracy zawodowej na czas wykonywania obowiązków urzędnika wyborczego w wyborach organów jednostek samorządu terytorialnego
Zarządzenie Nr 21/2018 Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk z dnia 15.02.2018 r. w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych gminy Mirsk w 2018 r. w zakresie kultury fizycznej i sportu, pomocy społecznej, kultury i ochrony dziedzictwa narodowego oraz ratownictwa
i ochrony ludności.


Zarządzenie
Komunikat Powiatowgo Lekarza Weterynarii w Lwówku Śląskim odnośnie wprowadzenia nakazów i zakazów, ktorych zadaniem jest podniesienie poziomu zabezpieczenia gospodarstw, a tym samym zmniejszenie ryzyka wystąpienia choroby afrykańskiego pomoru świń.Komunikat  
 Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt w Gminie Mirsk na rok 2018


Burmistrz Miasta i Gminy Mirsk opracował projekt pn. „Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt w Gminie Mirsk na rok 2018” i zaprasza organizacje społeczne działające na obszarze gminy, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt, do zgłaszania opinii dotyczących jego zapisów.

Wszystkie zainteresowane organizacje społeczne działające na obszarze Gminy, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt, mogą swoje uwagi do projektu programu przesłać na adres: Urząd Miasta i Gminy Mirsk, Plac Wolności 39, 59-630 Mirsk lub pocztą elektroniczną na adres: gmina@mirsk.pl w terminie od dnia 09.02.2018 r. do dnia 03.03.2018 r.

Projekt Programu
Zarządzenie Nr 17/2018 Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk z dnia 05.02.2018 r. w sprawie powołania komisji konkursowej do spraw opiniowania ofert złożonych w otwartym konkursie ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych gminy Mirsk w 2018 roku w zakresie kultury fizycznej i sportu, pomocy społecznej, kultury i ochrony dziedzictwa narodowego oraz ratownictwa i ochrony ludności.

ZarządzenieInformacja Kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w sprawie zmian dotyczących składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich do ARiMR


Informacje ogólne

Komunikat

Ulotka informacyjnaPrzetarg na ”Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego dla zadań „Zamkniecie i rekultywacja składowisk odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w ramach przedsięwzięcia pn. Dolnośląski Projekt Rekultywacji”.


Więcej informacji tutaj.


Zmiany w przetargu

 


WYBUCH BUTLI Z GAZEM W KAMIENICY W CENTRUM MIRSKA


Dziewięć osób, w tym pięcioro dzieci, zostało rannych w czwartek 25 stycznia br., w katastrofie budowlanej wielorodzinnej kamienicy w centrum  Mirska (ul. Mickiewicza). W trzykondygnacyjnej kamienicy runęły dwa piętra i poddasze. Na miejscu pracowało kilkanaście zastępów strażaków z całego Dolnego Śląska, specjalistyczne grupy poszukiwawcze oraz policja. Dwie najciężej ranne osoby trafiły do szpitali karetką i śmigłowcem.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim mł. bryg. Mariusz Mróz powiedział, że trwające ponad godzinę poszukiwania trzech mieszkańców przerwano, ponieważ odnaleźli się i nie przebywali w budynku w momencie katastrofy – jak wstępnie przypuszczano.

Prawdopodobną przyczyną zawalenia się dwóch pięter w trzykondygnacyjnej poniemieckiej kamienicy był wybuch dwunastokilogramowej butli z gazem. Informację o katastrofie straż otrzymała o godz. 12:44. Natychmiast w akcję ratowniczo - poszukiwawczą zaangażowano spore siły i środki. 18 zastępów PSP w tym 4 grupy specjalistyczne. Grupa poszukiwawcza z Lubina i Wałbrzycha, grupa wysokościowa z Legnicy i grupa chemiczna z Legnicy. 5 zastępów OSP, w tym jedna grupa specjalistyczna z Wrocławia z psami, czyli ośmiu członków grupy i cztery psy poszukiwawcze. Działania polegały przede wszystkim na ewakuacji osób poszkodowanych, a następnie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i później na przeszukaniu specjalistycznym sprzętem, w tym też przy użyciu psów.

Wszyscy ranni trafili do szpitali. Strażacy ewakuowali także rodziny z przyległych budynków. Akcja poszukiwawcza została zakończona ok. godz. 19-tej ale całą noc trwały i trwają nadal prace zabezpieczające. Nadal pracują tam strażacy i policja oraz służby komunalne.

Poszkodowane rodziny straciły dach nad głową i cały dobytek. Teraz będą potrzebowały pomocy. W tej sprawie prosimy się kontaktować z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mirsku, nr tel. 75 64 13 160.

Gmina Mirsk uruchomiła specjalne konto na które można wpłacać pieniądze dla poszkodowanych mieszkańców. Wpłaty można realizować na  numer konta: PKO BP S.A. 10 1020 5226 0000 6902 0593 5954 - tytuł wpłaty: "Pomoc poszkodowanym z kamienicy przy ulicy Mickiewicza 1 w Mirsku".


Galeria

 


 

Apel Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii dotyczący afrykańskiego pomoru świń -  ASF


Informacja

Ulotki informacyjneInformacja o bezpłatnych kursach umożliwiających nabycie nowych kwalifikacji zawodowych  

InformacjaInformacja prasowa Krajowego Biura Wyborczego
i Państwowej Komisji Wyborczej


Informacja


 Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lwówku Śląskim na temat okresowej rocznej oceny jakości wody z wodociągów sieciowych w gminie Mirsk za 2017 rok.


Informacja

 Otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych gminy Mirsk w 2018 roku, w zakresie kultury fizycznej i sportu, pomocy społecznej, kultury i ochrony dziedzictwa narodowego oraz ratownictwa i ochrony ludności.

Pełna treść ogłoszenia
 Zarządzenie Nr 181/2017 Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk z dnia 15.12.2017 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych gminy Mirsk w 2018 r. w zakresie kultury fizycznej i sportu, pomocy społecznej, kultury i ochrony dziedzictwa narodowego oraz ratownictwa i ochrony ludności.

Zarządzenie


 

Zarządzenie nr 169/2017 Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk z dnia 15.11.2017r. w sprawie zimowego utrzymania dróg i ulic na terenie miasta i gminy Mirsk w sezonie 2017/2018


Zarządzenie


 

STOSOWANIE DOBRYCH PRAKTYK

Szóste, ostatnie już spotkanie, w ramach projektu „Nie musi to być nuda, jak się połączy Mirsk i Duba - stosowanie dobrych praktyk w zarządzaniu gminami” odbyło się w Mirsku. Nasi goście przyjechali w czwartek 7 grudnia br. i po przywitaniu oraz śniadaniu udaliśmy się do sali posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy Mirsk na prezentację na temat inwestycji realizowanych przy pomocy środków unijnych w latach 2007-2013. Podczas omawiania kolejnych projektów rozmawialiśmy na temat strategii rozwoju gmin,  możliwości budżetowych, planów rozwojowych i praktycznych rozwiązań w celu jak najlepszego zarządzania finansami. Ponieważ nasi czescy partnerzy odwiedzili nas w okresie przedświątecznym w Zespole Szkół Licealno-Gimnazjalnych, z pomocą nauczycieli i uczniów  przygotowaliśmy warsztaty pieczenia  i dekorowania pierników oraz zdobienia bombek metodą decoupage. Nie obyło się bez podjadania dlatego ci, którzy nie chcieli by cokolwiek weszło w boczki mogli poćwiczyć aerobik z p. A. Cichoń. Potem obiad, przejazd do miejsca zakwaterowania i krótki odpoczynek przed nocnym zwiedzaniem Geoparku.


Pełna treść relacji wraz z galerią tutaj.


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW

 

4 grudnia br. rozstrzygnięty został, ogłoszony w ramach obchodów 680-lecia nadania praw miejskich miastu Mirsk,  konkurs fotograficzny. Komisja w składzie: Ewa Kreis – radna Rady Miejskiej Gminy Mirsk, Bogusław Nowicki – radny Rady Miejskiej Gminy Mirsk, Anna Kossak-Granda – dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Mirsk, Danuta Wołosecka – redaktor naczelny „Wieści Mirska” przyznała następujące nagrody...


Całość relacji wraz z galerią tutaj.

 Informacja Dolnośląskiego Projektu Rekultywacji Sp. z o. o.
o ogłoszeniu przetargu na
"Zamknięcie i rekultywacja składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w miejscowości Karłowiec (gm. Mirsk)”

Mirsk – numer ogłoszenia: 623922-N-2017


SIWZ oraz wszystkie załączniki do przetargu znajdują się na stronie:
www.dpr.org.pl/przetargi

OBWIESZCZENIE

Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 20 listopada 2017 r.
o przyjęciu przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego niżej wymienionych uchwał oraz o możliwości zapoznania się z ich treścią:


1. Uchwała nr XXXVIII/1255/17 z dnia 28 września 2017 r. w sprawie zmiany uchwały nr XLVI/1544/14 Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z dnia 12 lutego 2014 r.  w sprawie uchwalenia Programu ochrony powietrza dla województwa dolnośląskiego (Dz. Urz. Woj. Dolnm. z dn. 11 października 2017 r., Poz. 4169).

2. Uchwała nr XL/1330/17 z dnia 26 października 2017 r. w sprawie przyjęcia Programu ochrony powietrza dla strefy dolnośląskiej z uwagi na przekroczenie poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM2,5 w powietrzu (Dz. Urz. Woj. Dolnm. z dn. 2 listopada 2017 r., Poz. 4475).

Pełna treść obwieszczenia
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego  - Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (PIFE)  w Jeleniej Górze  zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne pt. ”Wsparcie  na rozpoczęcie działalności gospodarczej”. 
 

Najbliższe spotkanie będzie dotyczyć możliwości i zasad wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego, Działania 8.3 Samozatrudnienie, przedsiębiorczość oraz tworzenie nowych miejsc pracy oraz instrumentów zwrotnych (pożyczek). Do udziału w spotkaniu, zostali zaproszeni  przedstawiciele Fundacji Inicjowania Rozwoju Społecznego Biuro Projektów Wrocław i Fundacji Dar Edukacji realizujących projekty w ramach Działania 8.3 Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego oraz przedstawiciel Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Jeleniej Górze, który przedstawi aktualnie realizowane projekty.

Więcej informacji tutaj.PAMIĄTKOWA MONETA OKOLICZNOŚCIOWA
JUŻ DO KUPIENIA W KASIE URZĘDU


Wszystkich zainteresowanych informujemy, że w kasie Urzędu Miasta
i Gminy Mirsk można kupić wydane z okazji jubileuszu monety okolicznościowe. Koszt jednej monety to 10 zł. Natomiast w Centrum Informacji Turystycznej można otrzymać okolicznościową kartkę pocztową.

                

 


 

"Informatyzacja Urzędów Gmin Lubomierz, Mirsk, Piechowice, Wleń, w celu wdrożenia e-usług publicznych - etap II"

Trwają prace prowadzone w ramach projektu "Informatyzacja Urzędów Gmin Lubomierz, Mirsk, Piechowice, Wleń, w celu wdrożenia e-usług publicznych - etap II". Projekt jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, oś priorytetowa nr 2 "Technologie informacyjno-komunikacyjne", działanie nr 2.1. "E-usługi publiczne", poddziałania nr 2.1.3. "E-usługi publiczne- ZIT AJ".

W miesiącu wrześniu zakończyła się dostawa sprzętu niezbędnego do wdrożenia nowych usług świadczonych z wykorzystaniem systemu informatycznego czyli tzw. e-usług. Do Urzędów Gmin Lubomierz, Mirsk, Piechowice i Wleń trafiły między innymi nowe serwery, komputery i urządzenia wielofunkcyjne. Sprzęt i oprogramowanie dostarcza wybrana w drodze przetargu firma Sputnik Software sp. z o.o.. Zakończenie wszystkich ujętych w projekcie działań zaplanowano na koniec kwietnia 2018 roku, ale niektóre usługi będą dostępne wcześniej.

 KOLEJNA WIZYTA U CZESKIEGO PARTNERA

W piątek, 27 października br. grupa pracowników Urzędu Miasta i Gminy Mirsk, radnych i sołtysów, w ramach projektu o współpracy „Nie musi to być nuda jak się połączy Mirsk i Duba – stosowanie dobrych praktyk w zarządzaniu gminami”, po raz kolejny, odwiedziła czeskie miasto Duba. Tematem tego spotkania był monitoring potrzeb oraz komunikacja z odległymi częściami miasta. Z prezentacji omówionej przez starościnę p. Zdenkę Sepsovą dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat podobieństw i różnic w zarządzaniu gminami. Później, w części praktycznej odwiedziliśmy kilka miejscowości, którymi miasto Duba zarządza. Są to głównie miejscowości turystyczne, w których stałych mieszkańców jest niewielu. Większość ludzi zamieszkuje je w miesiącach wiosennych i letnich. Odwiedziliśmy też kilka kościołów i kaplic, a z opowieści księdza Mordacika wiemy, że tylko 10% Czechów jest katolikami i głównie zamieszkują Morawy. W okolicy Duby kościoły i kaplice są rzadko odwiedzane przez wiernych, głównie w Święta Bożego Narodzenia.

Krótki, z powodu niesprzyjającej pogody, spacer upewnił nas w przekonaniu, że okolice miejscowości są niezwykle atrakcyjne turystycznie, warte odwiedzania i bliższego poznania, do czego gorąco zachęcam. To tylko dwie godziny podróży. 

GaleriaUproszczona oferta realizacji zadania publicznego -
kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego 


Oferta
Sprawozdanie z konsultacji rocznego programu współpracy Gminy Mirsk z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2018 roku


Sprawozdanie
KOLEJNE UNIJNE ŚRODKI TRAFIĄ DO GMINY MIRSK


Miło nam poinformować mieszkańców Gminy Mirsk, iż kolejny, złożony w ramach naboru wniosków o dofinansowanie realizacji projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 dla Działanie 6.3 Rewitalizacja zdegradowanych obszarów, Poddziałanie 6.3.3 Rewitalizacja zdegradowanych obszarów - ZIT AJ Nr naboru RPDS.06.03.03-IZ.00-02-143/16), projekt  został  zakwalifikowany do dofinansowania.

Jest to projekt pn. „Remont i odnowa części wspólnych wielorodzinnych budynków  mieszkalnych w Gminie Mirsk”. 

Całkowita wartość projektu: 2.129.088,11 zł, kwota dofinansowania 1.138 927,90 zł.Apel Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Główego Lekarza Weterynarii do hodowców trzody chlewnej

Apel

 Oferta realizacji zadania publicznego, o których mowa w art. 14 ust.1 i 2 ustawy z dnia 14.04.2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 239 i 235).


OfertaUchwała Zarządu Województwa Dolnośląskiego nr 4325/V/17 z dnia 29 września 2017 r. w sprawie przedłużenia terminu składania uwag i wniosków do projektów uchwał Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa dolnośląskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których nastęuje spalanie paliw


Załącznik nr 1: Treść Uchwały Nr 4325/V/17 z dnia 29 września 2017r.

Załącznik nr 2:
Obwieszczenie Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 29 września 2017r. o przedłużeniu terminu składania uwag i wniosków do projektów uchwał Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa dolnośląskiego ograniczeń w eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw do 31 października 2017 r.

Załącznik nr 3:
Formularz zgłaszania uwag

Zarządzenie Nr 140/2017 Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk z dnia 29.09.2017 r. w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Mirsk w 2017 roku z zakresu kultury fizycznej i sportu.

ZarządzenieOGŁOSZENIE


Burmistrz Miasta i Gminy Mirsk informuje, że od 29 września 2017 r. na zlecenie i koszt Starosty Lwóweckiego będą wykonywane prace taksacyjne przez taksatorów firmy LAS-R z Krakowa. Dokładne terminy wykonywania prac w poszczególnych obrębach ewidencyjnych na terenie gminy Mirsk uzależnione będą od warunków pogodowych.
Prace prowadzone będą na gruntach osób fizycznych i wspólnot gruntowych, nie stanowiących własności Skarbu Państwa, wyłącznie na użytkach leśnych (Ls), na działkach wskazanych przez Starostę Lwóweckiego i nie będą dotyczyć innych użytków pokrytych roślinnością drzewiastą.

Po wykonaniu taksacji i opracowaniu projektu uproszczonego planu urządzenia lasu wykłada się je do publicznego wglądu na okres 60 dni w siedzibie urzędu gminy. O wyłożeniu projektu uproszczonego planu urządzenia lasu wójt (burmistrz, prezydent miasta) informuje pisemnie właścicieli lasów, z zaznaczeniem, że uproszczony plan urządzenia lasu będzie podstawą naliczenia podatku leśnego.

W terminie 30 dni od daty wyłożenia projektu uproszczonego planu urządzenia lasu zainteresowani właściciele lasów mogą składać zastrzeżenia i wnioski w sprawie planu. Starosta wydaje decyzje w sprawie uznania lub nieuznania zastrzeżeń lub wniosków.
Ogłoszenie Burmistrz Miasta i Gminy Mirsk o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego gminy Mirsk, ogłoszonego w dniu 31 sierpnia 2017 roku, Zarządzeniem Nr 118/2017 na wsparcie realizacji zadania publicznego gminy Mirsk w 2017 r. w zakresie kultury fizycznej i sportu.


Pełna treść ogłoszenia


  Zarządzenie Nr 135/2017 Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk z dnia 25.09.2017 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji projektu rocznego programu współpracy Gminy Mirsk z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2018 roku.

Zarządzenie

 Zarządzenie Nr 134/2017 Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk z dnia 25.09.2017 r. w sprawie powołania komisji konkursowej do spraw opiniowania ofert złożonych w otwartym konkursie ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego gminy Mirsk w 2017 roku w zakresie kultury fizycznej i sportu.

Zarządzenie

 4. SPOTKANIE W RAMACH PROJEKTU

Czwarte spotkanie w ramach projektu „Nie musi to być nuda…” odbyło się 15 września br. w Mirsku. Tematem przewodnim był sposób komunikowania się z odległymi częściami gminy, tj. poszczególnymi sołectwami. Nasi goście zawitali do Mirska o godz. 8.00 i po powitaniu przez burmistrza Andrzeja Jasińskiego udali się na śniadanie, a później do sali posiedzeń, gdzie obejrzeli przygotowaną dla nich prezentację. Dowiedzieli się z niej ile sołectw posiada gmina, ilu mieszkańców mieszka w poszczególnych wsiach, kto pełni w nich władzę uchwałodawczą i wykonawczą, jak sołtys komunikuje się z mieszkańcami i przede wszystkim z jakimi problemami spotyka się na co dzień. Omówiony został fundusz sołecki i Program Odnowa Dolnośląskiej Wsi, bo w ich ramach sołectwa korzystają z określonych środków, czy też mogą pozyskiwać pieniądze z programów rządowych czy unijnych. Nasi goście zapoznali się ze stowarzyszeniami, fundacjami i zespołami folklorystycznymi działającymi w gminie Mirsk. Pytaniom nie było końca, gdyż okazało się, że w Czechach działa to zupełnie inaczej.

Całość relacji wraz z galerią tutaj.

 

DOLNOŚLĄSKA INSTYTUCJA POŚREDNICZĄCA,

ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie realizacji projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Schemat 1.5 A

Wsparcie innowacyjności produktowej i procesowej MŚP

- unowocześnienie/ zmiana rozwiązań produkcyjnych i procesowych lub sposobu świadczenia usług stosowanych w rzemiośle.

Całość ogłoszenia tutaj.

 Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna
od  1 października 2017 r. w powiecie lwóweckim

 Szczegóły
tutaj

                             ZARZĄDZENIE Nr 118/2017

Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk

z dnia 31.08.2017 roku

w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego gminy Mirsk w 2017 r.
w zakresie kultury fizycznej i sportu.

Aby zapoznać się z pełną treścią zarządzenia kliknij tutaj.

 Z A W I A D O M I E N I E

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mirsku zawiadamia, że jako administrator cmentarzy komunalnych w Gminie Mirsk rozpoczął procedurę likwidacji grobów nieopłaconych z weryfikacją na dzień 23.08.2017r.

Lista nr 2 po weryfikacji została umieszczona na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Mirsk oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu i ZGKiM w Mirsku.


Lista grobów nieopłaconych przeznaczonych do likwidacji w/g sektorów i nr kwater z weryfikacją na dzień 23.08.2017 r. -
II ETAP DO 2010 ROKU
CMENTARZ "B" MIRSK
Z A W I A D O M I E N I E

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mirsku zawiadamia, że jako administrator cmentarzy komunalnych w Gminie Mirsk rozpoczął procedurę likwidacji grobów nieopłaconych z weryfikacją na dzień 16.08.2017r.

Lista nr 2 po weryfikacji została umieszczona na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Mirsk oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu i ZGKiM w Mirsku.

Lista grobów nieopłaconych przeznaczonych do likwidacji w/g sektorów i nr kwater z weryfikacją na dzień 16.08.2017 r. -
II ETAP DO 2010 ROKU
CMENTARZ "A" MIRSKZ A W I A D O M I E N I E

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mirsku zawiadamia, że jako administrator cmentarzy komunalnych w Gminie Mirsk rozpoczął procedurę likwidacji grobów nieopłaconych z weryfikacją na dzień 14.08.2017r.

Lista nr 2 po weryfikacji została umieszczona na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Mirsk oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu i ZGKiM w Mirsku.


Lista grobów nieopłaconych przeznaczonych do likwidacji w/g sektorów i nr kwater z weryfikacją na dzień 14.08.2017 r. -
CMENTARZ-GIEBUŁTÓW
Informacja Instytutu Rozwoju Terytorialnego na temat uchwał antysmogowych 

W związku z ogłoszeniem konsultacji społecznych projektów uchwał antysmogowych dla Dolnego Śląska oraz pojawiającymi się licznymi pytaniami dotyczącymi treści tych dokumentów na stronie Instytutu Rozwoju Terytorialnego opublikowano odpowiedzi na często zadawane pytania – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Kliknij tutaj aby zapoznać się z pytaniami
 Obwieszczenie Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 10 lipca 2017 r. o przystąpieniu do sporządzenia uchwał Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w sprawie wprowadzenie na obszarze województwa dolnośląskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw


Pełna treść obwieszczenia

 
Mirsk od lat niezmiennie kultywuje tradycje. Podczas święta mieszkańców gminy – dorocznej Gali Izerskiej możemy przypomnieć sobie zapamiętane z dzieciństwa smaki, podziwiać kunsztowne ręcznie robione dekoracje, czy posłuchać folkloru. Organizatorzy nie zapominają także o młodszym pokoleniu, które czeka na znane i lubiane gwiazdy muzyki pop, rock, czy rap. Nie brakuje tu także atrakcji dla dzieci.

Sobota, 22 lipca 2017 roku w Mirsku upłynęła pod znakiem zabawy. Dzień rozpoczął się zawodami strzeleckimi z broni pneumatycznej, o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk. Piętnasty raz uczestnicy zawodów sprawdzili swoje umiejętności strzeleckie. W kategorii mężczyzn I miejsce zajął Kacper Kireńczuk, tuż za nim uplasował się Tadeusz Skiba, a trzecie miejsce przypadło Wojciechowi Kosteckiemu. W kategorii kobiet zaskoczenia nie było, ponownie najlepszą okazała się Katarzyna Winnik, drugie miejsce zajęła Renata Słowicka, trzecie Paulina Kołodziejczyk. W kategorii młodzików pierwsze miejsce przypadło Pawłowi Kędziorowi, drugie Jankowi Kołodziejczykowi, trzecie Kacprowi Gaczyńskiemu.

Po południu na stadionie prezentowali się lokalni twórcy i  rękodzielnicy. Blok, którego organizatorem jest Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Izerskie cieszy się niesłabnącą popularnością i chociaż wczoraj nad stadion nadciągnęły czarne chmury to w Miasteczku Rękodzieła nie zabrakło gości i dobrej zabawy.

Całość relacji tutaj.


XIX IZERSKA GALA - GALERIA (fot. Grzegorz Honcek)XIX IZERSKA GALA - GALERIA II
 Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych

Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

 


 

DOBRYCH PRAKTYK CIĄG DALSZY

Kolejne spotkanie w ramach projektu „Nie musi to być nuda jak się połączy Mirsk i Duba. Stosowanie dobrych praktyk w zarządzaniu gminami” odbyło się u naszych czeskich sąsiadów. Do Duby przyjechaliśmy szesnastoosobową grupą 10 lipca br. i po powitaniu wysłuchaliśmy cyklu prezentacji dotyczących zarządzania przedszkolem, szkołą podstawową, zrealizowanych inwestycjach miasta dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym. Mieliśmy możliwość porównania czeskich i polskich rozwiązań, zadawania pytań, na które otrzymaliśmy szczegółowe odpowiedzi. Pierwsze pisemne wzmianki o miejscowości Duba pochodzą z 1253 roku. Z miejscowości Dubá pochodził znany ród szlachecki Berków z Dubé, który w średniowieczu władał nad rozległymi terytoriami północnych Czech. Jego gród, który stał przy drodze nad budynkiem kina, dziś przypominają jego istnienie już tylko nierówności terenu. W mieście były pierwotnie dwa kościoły, które jednak zanikły bez śladu. Zachował się tylko trzeci - kościół Podwyższenia św. Krzyża. Z zabudowy miejskiej wyróżnia się empirowy ratusz z 1851 roku i barokowe probostwo z 1737 roku. W okolicznych osadach zachował się szereg malowniczych drewnianych chat.  W granicach administracyjnych miasto ma 22 małe, w większości architektonicznie i krajobrazowo atrakcyjne wioski m.in. Lhota, Bukovec, Kokorin, Nedvezi, Draźejov. Tutaj rozpoczyna się bardzo znana i często odwiedzana kraina geograficzna zwana Czeskim Rajem.


Całość relacji
tutaj

Galeria


Uczniowie z klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Krobicy wezmą udział  w programie „Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży”

Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży (LAS) to projekt skierowany do uczniów szkół podstawowych z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich z województwa dolnośląskiego i województw ościennych. Głównym celem projektu jest zwiększenie aktywności fizycznej oraz popularyzacja pozytywnego nastawienia do sportu poprzez organizację zajęć lekkoatletycznych z wykorzystaniem infrastruktury szkolnej i leśnej.

W Szkole Podstawowej w Krobicy odbędą się bezpłatne zajęcia pozalekcyjne w formie zajęć i treningów sportowych, które obejmują ćwiczenia lekkoatletyczne m.in. bieg wytrzymałościowy, drabinka koordynacyjna, rzut oszczepem do celu, bieg przez płotki, trójskok w strefach, bieg sztafetowy. Zajęcia będą prowadzone na terenie szkoły i / lub w kompleksie leśnym (na świeżym powietrzu).

Treningi prowadzone będą przez nauczyciela wychowania fizycznego, który ma do dyspozycji odpowiednie materiały dydaktyczne oraz odbył szkolenie, przygotowujące do prowadzenia zajęć z uczniami. Dodatkowo szkoła została wyposażona w sprzęt sportowy do realizacji zajęć, który po ich zakończeniu, przekazany zostanie do ich dyspozycji. Cykl zajęć w szkole będzie  zakończony olimpiadą sportową z udziałem gwizd sportu – polskich mistrzów w konkurencjach lekkoatletycznych. 

Szczegóły projektu: http://efrwp.pl/edukacja


Projekt współfinansowany jest ze środków otrzymanych
z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Projekt jest dofinasowany ze środków Gminy Mirsk.


 INFORMACJA


Z dniem 1 lipca 2017 r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów, w związku z czym na terenie całego kraju obowiązuje Wspólny System Segregacji Odpadów. Zgodnie z rozporządzeniem do pojemnika / worka niebieskiego trafi papier, do zielonego – szkło, żółtego – metale i tworzywa sztuczne, a do brązowego – odpady ulegające biodegradacji. Dotychczasowo obowiązujące pojemniki powinny być odpowiednio oznakowane zgodnie z frakcją odpadów jaka jest w nich gromadzona.  W celu ułatwienia segregacji odpadów Ministerstwo Środowiska przygotowało specjalne grafiki na pojemniki na odpady, które można pobrać ze strony naszesmieci.mos.gov.pl

 

 KOLEJNE SPOTKANIE W RAMACH PROJEKTU

Kolejne spotkanie w projekcie pn. „Nie musi to być nuda jak się połączy Mirsk i Duba – stosowanie  dobrych praktyk w zarządzaniu gminami” odbyło się 19 czerwca br. Zaprosiliśmy gości z Czech do nas, do Gminy Mirsk. Po powitaniu przez Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk Andrzeja Jasińskiego ośmiu przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Dubie, koordynator projektu i tłumaczka zwiedzili mirski ratusz w celu poznania struktury Urzędu Miasta i Gminy Mirsk oraz zakresu działań poszczególnych pracowników. Później goście z burmistrzem i biorącymi udział w projekcie mirskimi urzędnikami przejechali do siedziby Nadleśnictwa Świeradów. Tam mieliśmy okazję wysłuchać prezentacji na temat  gminnych obszarów leśnych, ich ochrony, eksploatacji, szlaków turystycznych na ich terenie i ewentualnej wspólnej ich promocji. Piotr Salawa, pracownik Nadleśnictwa odpowiedział też na wiele zadanych mu pytań oraz uczestniczył w zaplanowanej na ten dzień wycieczce koleją gondolową na Stóg Izerski, a potem pieszo, czerwonym szlakiem, przez Polane Izerską przeszliśmy do rezerwatu przyrody Torfowiska Izerskie. Pogoda dopisała i wszyscy mogliśmy podziwiać piękno Gór Izerskich i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Długi spacer zakończyliśmy wspólnym posiłkiem, po którym goście odjechali do siebie. Cieszymy się już na kolejne spotkanie, tym razem w Czechach, które, jak każde poprzednie, ma na celu wymianę doświadczeń, wypracowanie podstaw współpracy, głównie w dziedzinach: administracja, rozwój gospodarczy, planowanie przestrzenne, szkolnictwo, turystyka i promocja.

 Galeria
Z A W I A D O M I E N I E

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mirsku zawiadamia że, jako administrator cmentarzy komunalnych w Gminie Mirsk rozpoczął procedurę likwidacji grobów nieopłaconych z weryfikacją na dzień 02.06.2017.

Lista nr 2 po weryfikacji została umieszczona na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Mirsk oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu i ZGKiM w Mirsku

Lista grobów nieopłaconych przeznaczonych do likwidacji w/g  sektorów i nr kwater z  weryfikacją na dzień 02.06.2017 r.
Z A W I A D O M I E N I E

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mirsku zawiadamia, że jako administrator cmentarzy komunalnych w Gminie Mirsk rozpoczął procedurę  likwidacji grobów nieopłaconych z weryfikacją na dzień 26.05.2017 r.
   
Lista  nr  2 po weryfikacji została umieszczona na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Mirsk oraz na tablicy ogłoszeń  Urzędu i ZGKiM w Mirsku.


Lista grobów nieopłaconych przeznaczonych do likwidacji w/g  sektorów i nr kwater z  weryfikacją na dzień 26.05.2017 r.


 GOSPODARKA MIAST

W piątek 19 maja br., w ramach projektu pn. „Nie musi to być nuda, jak się połączy Mirsk i Duba”, w czeskiej miejscowości Duba odbyło się pierwsze spotkanie dotyczące działalności gospodarczej miast, współpracy pracowników obu urzędów i wspólnych planów promocyjnych i turystycznych regionów.  Już o 6.00 rano osiem osób – pracowników Urzędu Miasta i Gminy Mirsk, Nadleśnictwa Świeradów-Zdrój oraz dwóch radnych, busem, wyruszyło do małego, urokliwego miasta partnerskiego Duba. Tam, po lekkim posiłku i zapoznaniu się, wysłuchaliśmy prezentacji na temat gospodarki leśnej, przygotowanej przez pracowników czeskiego urzędu. Zaraz potem dyskutowano i zadawano pytania  oraz porównywano sposoby gospodarowania lasami w Czechach i Polsce. W celu przeniesienia dobrych praktyk omówiliśmy również przygotowane przez czesko-polski zespół projektowy działania podczas realizacji całego projektu.

Całość relacji i galeria tutaj.


Zarządzenie Nr 64/2017 Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk z dnia 22.05.2017r. w sprawie zatwierdzenia protokołu z naboru wniosków o udzielenie pomocy finansowej w formie dotacji na budowę studni wierconej lub kopanej.


Zarządzenie wraz z załącznikiemZ A W I A D O M I E N I E

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mirsku zawiadamia, że jako administrator cmentarzy komunalnych w Gminie Mirsk rozpoczął procedurę  likwidacji grobów nieopłaconych z weryfikacją na dzień 16.05.2017 r.
   
Lista  nr  2 po weryfikacji została umieszczona na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Mirsk oraz na tablicy ogłoszeń  Urzędu i ZGKiM w Mirsku.

 

Lista grobów nieopłaconych przeznaczonych do likwidacji w/g  sektorów i nr kwater z  weryfikacją na dzień 16.05.2017.


 
 

 
Zarządzenie Nr 6/2017 Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk z dnia 19.01.2017 r. w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej i sportu, pomocy społecznej, kultury i ochrony dziedzictwa narodowego oraz ratownictwa i ochrony ludności w 2017 roku.


Zarządzenie
Nowe proaktywne usługi Ministerstwa Rozwoju dla przedsiębiorców - załóż firmę przez telefon !

Informacja
ZARZĄDZENIE Nr 1/2017

Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk

z dnia 11 stycznia 2017 roku

w sprawie powołania komisji konkursowej do spraw opiniowania ofert złożonych w otwartym konkursie ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych gminy Mirsk w 2017 roku w zakresie kultury fizycznej i sportu, pomocy społecznej,  kultury i ochrony dziedzictwa narodowego oraz ratownictwa i ochrony ludności


Zarządzenie

  Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk o otwartym konkursie ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych gminy Mirsk w 2017 roku, w zakresie kultury fizycznej i sportu, pomocy społecznej, kultury i ochrony dziedzictwa narodowego oraz ratownictwa i ochrony ludności.

Ogłoszenie 

Zarządzenie Nr 168/2016 Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk
z dnia 15 grudnia 2016 roku
w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych gminy Mirsk w 2017 r. w zakresie kultury fizycznej i sportu, pomocy społecznej, kultury i ochrony dziedzictwa narodowego oraz ratownictwa i ochrony ludności


Zarządzenie
Prezentujemy Państwu planowany harmonogram naborów wniosków o udzielenie wsparcia na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (kwoty są podane w euro).

Harmonogram
Projekt Uchwały Rady Miejskiej Gminy Mirsk w sprawie przyjęcia rocznego programu współpracy gminy Mirsk z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalności pożytku publicznego na 2017 rok

Projekt uchwały


 

Zarządzenie Nr 135/2016 Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk z dnia 24.10.2016 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji projektu uchwały w sprawie uchwalenia rocznego programu współpracy gminy Mirsk z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2017 rok.

Zarządzenie

Informacja o przystąpieniu do opracowania projektu uchwały w sprawie Programu ochrony powietrza dla strefy dolnośląskiej

  20 mln zł w formie dotacji dla przedsiębiorstw z większościowym udziałem JST na zwiększenie efektywności energetycznej w MŚP na Dolnym Śląsku


Jednostka samorządu terytorialnego Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca ogłosiła 30 czerwca  konkurs dla przedsiębiorstw z większościowym udziałem JST. Konkurs na dotacje będzie obejmował trzy rodzaje przedsięwzięć, których głównym celem jest zwiększenie efektywności energetycznej w MŚP na Dolnym Śląsku. 

Pełna treść informacji tutaj.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O KONKURSIE W PASKU –
„Projekty unijne”    
UWAGA !!! JUŻ DZIAŁA… PIERWSZA W POLSCE !!!

Jako pierwsza gmina w kraju uruchomiliśmy na naszej stronie internetowej sferyczną panoramę Mirska i okolic o bardzo dużej rozdzielczości, z kompleksową informacją o atrakcjach miasta, ofercie inwestycyjnej naszej strefy ekonomicznej oraz o Geoparku.

Zapraszamy do obejrzenia.


Kliknij napis PANORAMA 3D na głównej stronie.


 


 

Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk

Burmistrz Miasta i Gminy Mirsk informuje, iż w związku z podjęciem przez Radę Miejską Gminy Mirsk uchwały w sprawie przystąpienia Gminy Mirsk do sporządzenia „Programu Rewitalizacji Gminy Mirsk na lata 2016-2023”, zostały podjęte prace dotyczące planowanych działań rewitalizacyjnych w postaci konkretnych projektów realizowanych zarówno przez podmioty publiczne jak i niepubliczne.                                                                   

Umieszczenie projektu w programie rewitalizacji jest warunkiem koniecznym, aby mógł on otrzymać wsparcie w ramach RPO WD 2014-2020.

W związku z powyższym Burmistrz Miasta i Gminy Mirsk zwraca się do wszystkich zainteresowanych o aktywne włączenie się do prac nad Programem Rewitalizacji w zakresie składania propozycji projektów dotyczących obszarów społecznych i gospodarczych.

Szczegóły

Kwestionariusz propozycji projektu
Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk

Burmistrz Miasta i Gminy Mirsk informuje o podjęciu przez Radę Miejską Gminy Mirsk uchwały w sprawie przystąpienia Gminy Mirsk do sporządzenia „Programu Rewitalizacji Gminy Mirsk na lata 2016-2023”.

W związku z powyższym na stronie internetowej Gminy Mirsk został umieszczony baner pod nazwą REWITALIZACJA GMINY MIRSK gdzie będą podawane aktualne informacje dotyczące procesu tworzenia „Programu Rewitalizacji Gminy Mirsk na lata 2016-2023” oraz ankieta interaktywna dotycząca diagnozy najważniejszych problemów społecznych i gospodarczych występujących na terenie gminy.

Zapraszamy mieszkańców gminy do aktywnego udziału w ankiecie.
Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Mirsk -
załacznik nr 1 do Uchwały Nr XI/65/15

Uchwała Nr XI/65/15 Rady Miejskiej Gminy Mirsk z dnia 29.09.2015 r. w sprawie przyjęcia "Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Mirsk"

Ulotka -
Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Mirsk