Urząd Miasta i Gminy Mirsk

plac Wolności 39
59-630 Mirsk

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30

Adres skrytki e-PUAP:

/s0eka1s21o/SkrytkaESP

Adres do e-Doręczeń:

AE:PL-67041-95373-IHCIU-17

Telefon:

75 64 70 440

100 LAT PANI JULII ANDREJAS.

Administracja

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

JELENIOGÓRSKI
Orange Światłowód
w naszej gminie

27 marca br. miała miejsce niecodzienna uroczystość. 100 lat kończyła mieszkanka Krobicy Julia Andrejas. Pani Julia urodziła się 27 marca 1923 r. w małej miejscowości Poręby Kupieńskie na Rzeszowszczyźnie. Była jedyną, najstarszą córką Marii i Stanisława Dworaków. Miała jeszcze trzech braci. Podczas wojny wywieziona na przymusowe roboty do Niemiec, pięć lat pracowała w Zakładach Przemysłu Wojskowego. Po wojnie, jako dwudziestokilkulatka przyjechała do Krobicy, w której mieszkała już jej kuzynka. W 1954 roku wyszła za mąż za Antoniego Andrejasa. Pracowała w Zakładach Płyt Pilśniowych w Krobicy, jednocześnie prowadząc z mężem gospodarstwo i wychowując dzieci. Państwo Andrejas dochowali się czwórki dzieci, z których jedno zmarło bardzo wcześnie. Troje pozostałych dzieci to: Henryk, Ireneusz i Wiesława. Po 42 latach zgodnego małżeństwa zmarł p. Antoni, którym do końca opiekowała się p. Julia. Rodzina p. Julii składa się jeszcze z trójki wnucząt i dwóch prawnuczek.

Pani Julia obecnie mieszka w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Gryfowie, ponieważ jej stan zdrowia wymaga całodobowej opieki. Tam przygotowano dla szanownej Jubilatki przyjęcie urodzinowe. Była rodzina i zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Mirsk Andrzej Jasiński wraz kierownikiem USC Beatą Rowińską oraz kierownik PT KRUS Lucyna Klusik z pracownikiem. Były listy gratulacyjne, kwiaty i prezenty oraz słodki poczęstunek. Pani Julii życzymy dużo zdrowia i doczekania kolejnych rocznic.