Urząd Miasta i Gminy Mirsk

plac Wolności 39
59-630 Mirsk

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30

Adres skrytki e-PUAP:

/s0eka1s21o/SkrytkaESP

Adres do e-Doręczeń:

AE:PL-67041-95373-IHCIU-17

Telefon:

75 64 70 440

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

JELENIOGÓRSKI
Orange Światłowód
w naszej gminie

Tauron Ekoenergia

tauron

TAURON Ekoenergia sp. z o.o.  z siedzibą w Jeleniej Górze to wiodący wytwórca zielonej energii ​​​​​​​w Grupie TAURON.

TAURON Ekoenergia – elektrownie wodne, wiatrowe i słoneczne

TAURON Ekoenergia eksploatuje:

  • 34 elektrownie wodne z czego – 11 to elektrownie zbiornikowe i 23 przepływowe – o łącznej mocy zainstalowanej 132,944 MW –  położone na ziemi dolnośląskiej, opolskiej i małopolskiej na rzekach: Bóbr, Bystrzyca, Kamienna, Kwisa, Nysa Kłodzka, Odra, Mała Panew, Wisła, Dunajec oraz potoki Bystra i Olczycki.
  • 11 farm wiatrowych w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, wielkopolskim, opolskim, warmińsko-mazurskim i łódzkim, gdzie energię elektryczną wytwarza 200 turbin wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej 416 MW.
  • elektrownie słoneczne złożone z 46 tys. paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy zainstalowanej 19 MW.

TAURON Ekoenergia –  Zielony ZWROT TAURONA

Obecnie Spółka aktywnie uczestniczy w realizacji  głównych celów strategii TAURONA zakładającej przyspieszenie Zielonego Zwrotu TAURONA poprzez skokowe zwiększenie mocy OZE. 

W 2025 roku Grupa planuje dysponować 1600 MW zainstalowanymi w elektrowniach wiatrowych, fotowoltaicznych i wodnych, a w 2030 roku 3700 MW. Będzie to stanowić ok. 80 proc. całego miksu wytwórczego Grupy.

TAURON Ekoenergia – wsparcie lokalnej społeczności

TAURON Ekoenergia w swoim zobowiązaniu do zrównoważonego rozwoju, aktywnie wspiera lokalną społeczność. Poprzez inwestycje w projekty społeczne, edukację ekologiczną oraz promocję odnawialnych źródeł energii, firma staje się integralną częścią lokalnego krajobrazu, przyczyniając się  do ponoszenia jakości życia mieszkańców. To zaangażowanie to nie tylko kwestie biznesu, ale także troski o wspólne dobro i przyszłość mieszkańców. Jednym z przejawów tej troski jest współpraca z Gminą Mirsk i aktywne zaangażowanie spółki TAURON Ekoenergia we wspólne inicjatywy społeczne, takie jak zakup defibrylatora półautomatycznego AED z monitorem iPAD. Inwestycja w tego rodzaju urządzenie to krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa społeczności lokalnej i przejaw troski o ich zdrowie i poprawę jakości życia.