Urząd Miasta i Gminy Mirsk

plac Wolności 39
59-630 Mirsk

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30

Adres skrytki e-PUAP:

/s0eka1s21o/SkrytkaESP

Adres do e-Doręczeń:

AE:PL-67041-95373-IHCIU-17

Telefon:

75 64 70 440

APEL BURMISTRZA MIASTA I GMINY MIRSK W SPRAWIE POMOCY DLA UKRAINY.

Administracja

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

JELENIOGÓRSKI
Orange Światłowód
w naszej gminie

burmistrz miasta i gminy mirsk informuje

Szanowni Mieszkańcy

Od kilku dni obserwujemy tragedię naszych sąsiadów – wojnę wywołaną przez Rosję na Ukrainie. Cała społeczność europejska przesyła słowa wsparcia, ale ponadto jest zaangażowana w pomoc humanitarną. Rząd polski oraz samorządy podejmują działania zmierzające do przyjęcia bardzo dużej grupy uchodźców z Ukrainy. Przeważają osoby starsze oraz kobiety z dziećmi.

Gmina Mirsk również przygotowuje się do zakwaterowania potrzebujących schronienia. Miejscem pobytowym dla 40 osób będą wolne pomieszczenia w szkole przy ul. Wodnej. Jednocześnie chciałbym, aby mieszkańcy gminy mogli okazać swoje zaangażowanie w udzielenie pomocy. Dlatego jeśli możecie Państwo udzielić schronienia uchodźcom z Ukrainy w formie udostępnienia mieszkania lub domu proszę o taką informację.

Deklaracje pomocy można zgłosić w Gminnym Centrum Informacji Turystycznej (Mirsk, pl. Wolności 39, wejście do Biblioteki Publicznej tel. 75 62 22 168, kom. 451 169 383). Od 1 marca będzie uruchomione również konto, na które będzie można wpłacać pieniądze na pomoc dla uchodźców, którzy trafią do naszej gminy. Informację na ten temat zamieścimy także na stronie internetowej i profilach społecznościowych gminy.

Andrzej Jasiński

Burmistrz Miasta i Gminy Mirsk