Urząd Miasta i Gminy Mirsk

plac Wolności 39
59-630 Mirsk

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30

Adres skrytki e-PUAP:

/s0eka1s21o/SkrytkaESP

Adres do e-Doręczeń:

AE:PL-67041-95373-IHCIU-17

Telefon:

75 64 70 440

Czy z Mirska pojedziemy do Czech?

Administracja

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

JELENIOGÓRSKI
Orange Światłowód
w naszej gminie

Już niedługo okaże się, czy Mirsk będzie miał połączenie kolejowe z Republiką Czeską.

18 marca br. podpisane zostanie Memorandum o współpracy pomiędzy Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego Cezarym Przybylskim i Wojewodą Libereckim Martinem Půtą w sprawie odbudowy linii kolejowej Mirsk – Jindřichovice pod Smrkem.

Uroczystość odbędzie się w Urzędzie Miasta i Gminy Mirsk i wezmą w niej udział burmistrzowie i starostowie gmin polskich i czeskich, przez które ta linia będzie przebiegać. Będzie to kolejny krok na drodze dalszego rozwoju komunikacyjnego tych terenów.

Podpisanie tego aktu jest bardzo ważne bo jest to deklaracja obu stron chęci realizacji rewitalizacji linii kolejowej. Na przeszkodzie stoją oczywiście duże środki finansowe, ale biorąc pod uwagę aktywność Dolnego Śląska w odbudowie nieistniejących i zamkniętych linii kolejowych, należy mieć nadzieję, że i to przedsięwzięcie uda się zrealizować. Odbudowa linii po stronie czeskiej jest nieco trudniejsza bo o ile w Polsce linia jest własnością Województwa Dolnośląskiego więc Marszałek Województwa Dolnośląskiego będzie tą inwestycje przeprowadzał na własnym terenie, o tyle Czesi muszą porozumieć się z Kolejami Czeskimi by móc rozpocząć prace na ich terenie. Radni Rady Miejskiej Gminy Mirsk wraz z burmistrzem uznali, iż będą wspierać Województwo Dolnośląskie w realizacji tego zadania, jeżeli będzie taka potrzeba, również finansowo na miarę naszych możliwości.