Urząd Miasta i Gminy Mirsk

plac Wolności 39
59-630 Mirsk

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30

Adres skrytki e-PUAP:

/s0eka1s21o/SkrytkaESP

Adres do e-Doręczeń:

AE:PL-67041-95373-IHCIU-17

Telefon:

75 64 70 440

DOŻYNKI GMINNE

Administracja

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

JELENIOGÓRSKI
Orange Światłowód
w naszej gminie

Tegoroczne Święto plonów w Gminie Mirsk przygotowane zostało na stadionie miejskim w Mirsku. Organizatorem, jak co roku była Gmina Mirsk, współorganizatorami sołectwa Brzeziniec i Karłowiec.

Rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w kościele pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Mirsku. Odprawił ją proboszcz mirskiej parafii ks. dr Zbigniew Radziwołek. Po niej korowód dożynkowy z muzykami zespołów folklorystycznych na czele przemaszerował na stadion. Pod sceną ustawiono 9 wieńców dożynkowych biorących udział w konkursie na najpiękniejszy wieniec, a zespoły folklorystyczne odśpiewały pieśń inaugurującą.

O godzinie 14.00 Burmistrz Miasta i Gminy Mirsk Andrzej Jasiński w asyście starostów tegorocznych dożynek: p. Grażyny Moszumańskiej – sołtysa Brzezińca i Waldemara Ryłko z Karłowca powitał przybyłych na uroczystość zaproszonych gości, rolników, rady sołeckie, zespoły folklorystyczne i mieszkańców gminy. Obecnością zaszczycili nas: Posłowie na Sejm RP Zofia Czernow, Marzena Machałek i Robert Obaz, Przewodnicząca Rady Powiatu Lwóweckiego Małgorzata Szczepańska, radni powiatowi: Zenon Zatchiej, Piotr Czembrowski, Bolesław Faściszewski – tego dnia również w charakterze prowadzącego uroczystość, Burmistrz Miasta i Gminy Lwówek Śląski Mariola Szczęsna, Zasłużeni dla Miasta i Gminy Mirsk Józefa Tomczuk i Jan Stąpor, dyrektor DPS w Mirsku Dorota Cinciruk, kierownik MGOPS  Elżbieta Ławniczak, emerytowany doradca PODR Mirosław Pietraszek, Dorota Woźniak – prezes PZP, policjanci z Posterunku w Gryfowie i Mirsku.

Po przywitaniu i wystąpieniach zaproszonych gości starostowie dożynkowi przekazali na ręce burmistrza bochen chleba ze słowami, by dzielił go sprawiedliwie tak, by nikomu go nie zabrakło. I, jak nakazuje tradycja włodarz miasta i przybyli posłowie do ostatniego okruszka dzielili się chlebem z uczestnikami dożynek gminnych.

Od godz. 15.00 trwała część artystyczna, podczas której zaprezentowały się w kolejności: zespół Chabry z Kwieciszowic, Kwisowianie z Giebułtowa, Podgórzanie z Kamienia I Mroczkowic oraz Izerskie Bogdanki z Mirska.

W międzyczasie  komisja konkursowa w składzie: Dorota Cinciruk, Zenon Zatchiej i Mirosław Pietraszek przyglądali się misternie przygotowanym wieńcom, by wybrać ten najpiękniejszy, a nie było to łatwe. Po burzliwej naradzie: I miejsce przyznano wieńcowi z Rębiszowa, II – Kwieciszowic, III – Mlądz. Kolejne 6 wyróżniono ( KGW Mirszczanki, KGW z Grudzy i  sołectw: Proszowa, Przecznica, Grudza i  Brzeziniec).

O 17.30 na scenie pojawił się Zbyszek Lemański z zespołem. Bawił i śpiewał, także z publicznością znane i lubiane pieśni biesiadne. Po nim, w wiązance przebojów disco-polo Toskańsky. Zabawę dożynkową zakończyła biesiada z zespołem Aves.

Imprezie dożynkowej towarzyszyły liczne kiermasze, stoiska cateringowe, gorące i zimne bufety, dmuchane zjeżdżalnie, gofry, grille, wata cukrowa i lody.