Urząd Miasta i Gminy Mirsk

plac Wolności 39
59-630 Mirsk

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30

Adres skrytki e-PUAP:

/s0eka1s21o/SkrytkaESP

Adres do e-Doręczeń:

AE:PL-67041-95373-IHCIU-17

Telefon:

75 64 70 440

Dzień Dziecka.

Administracja

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

JELENIOGÓRSKI
Orange Światłowód
w naszej gminie

Niedziela 2 czerwca br., na którą zaplanowano świętowanie Dnia Dziecka miała być bardzo deszczowa, ale niebo okazało się łaskawe pozwalając słońcu, co jakiś czas przygrzewać. To sprawiło, że rodzice wraz z dziećmi licznie przybyli na stadion miejski by skorzystać z przygotowanych atrakcji. Już od 13.15 do 17.45 dzieci mogły bezpłatnie korzystać z dmuchanych zjeżdżalni, zjeść przepyszne lody Gelato i otrzymać talony na kiełbaski z grilla oraz napoje. Zespół „Kwisowianie” z Giebułtowa karmił chętnych pysznymi goframi. Odbył się konkurs rysunków na asfalcie. Oczywiście każdy uczestnik otrzymał słodką niespodziankę. O 13.30 na scenie teatr Avatar z Legnicy bawił spektaklem pt. „Leśne psoty”. Fabuła przeniosła młodych widzów w scenerię zaczarowanego lasu, do fabryki szyszek, gdzie pracowite elfy rokrocznie przygotowują świat na nadejście wiosny. Bohaterowie przygody to trójka milutkich, choć nieco nieporadnych elfów Pani Wiosny, którym (mimo najlepszych chęci!) nie wszystko wychodzi tak jak powinno… Pewnego dnia tajemniczy psotnik wykrada kluczyki do dorożki, którą porusza się Pani Wiosna.

Teraz sympatycznym elfikom przyjdzie stanąć przed nie lada problemem… Czy uda im się odnaleźć kluczyki do karocy i przygotować świat na nadejście wiosny? 

W strefie zabawy znalazły się: wioska rycerska, gdzie można było postrzelać z łuku i kuszy, szczudlarze, wielkie bańki mydlane, zabawy z animatorami, balonowe ZOO, malowanie buziek oraz wesoły miś, z którym można było się bawić i robić zdjęcia. Dla wszystkich kramy szkolnych Rad Rodziców oraz KGW Mirszczanki z ciastami i napojami oraz goframi, warsztaty plastyczne i manualne Geoparku i Fundacji Ditero, stoiska cateringowe z pysznym jedzeniem oraz kramy z zabawkami, maskotkami czy haftami.

Organizatorem festynu z okazji Dnia Dziecka, jak co roku była Gmina Mirsk. Stoisko z grillem obsługiwały przemiłe pracownice Urzędu Miasta i Gminy oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Mirsk a nad wszystkim czuwał i prowadził konferansjerkę insp. ds. kultury mirskiego urzędu.