Urząd Miasta i Gminy Mirsk

plac Wolności 39
59-630 Mirsk

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30

Adres skrytki e-PUAP:

/s0eka1s21o/SkrytkaESP

Adres do e-Doręczeń:

AE:PL-67041-95373-IHCIU-17

Telefon:

75 64 70 440

I Letnie spotkanie z folklorem.

Administracja

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

JELENIOGÓRSKI
Orange Światłowód
w naszej gminie

Na pomysł „I Letniego spotkania z folklorem” wpadł zespół „Izerskie Bogdanki” z Mirska. Jego członkowie p. Łucja Mielniczyn i p. Janusz Sobczyk ochoczo przystąpili do działania. O pomoc poprosili Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk, okolicznych właścicieli firm i przedsiębiorstw oraz zaprzyjaźnione zespoły ludowe. I udało się pomysł doprowadzić do realizacji.

W sobotę 22 czerwca, o godz. 13.00 deszczowe niebo przejaśniło się i można było zapowiedzieć otwarcie imprezy. Dokonali tego organizatorzy i włodarz miasta. Przywitali oni bardzo serdecznie przybyłe 12 zespołów, sponsorów i słuchaczy. W międzyczasie pojawiła się również zaproszona przez organizatorów Zofia Czernow – Poseł na Sejm RP. Było barwnie, wesoło a przede wszystkim bardzo rozśpiewanie. Nie zabrakło też spontanicznych tańców pod sceną. Każdy z wykonawców przygotował taki repertuar by porwać widzów do wspólnej zabawy. I trzeba przyznać, że cel został osiągnięty. To były cztery godziny fantastycznej zabawy zakończonej barwnym korowodem, który, w asyście muzykantów,  przeszedł nad rzekę Kwisę. Tam z rębiszowskiego mostu rzucano przepiękne wianki żegnając symbolicznie wiosnę, a witając lato. Oby było tak słoneczne i udane, jak „I Letnie spotkanie z folklorem”.

Organizatorzy dziękując ze sceny wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy, podkreślali, iż mają nadzieję na cykliczny jej charakter. Rolę konferansjera pełnił Bolesław Faściszewski – pracownik UMiG Mirsk, który ma olbrzymie doświadczenie w prowadzeniu takich imprez. Relacje filmowe – TV DAMI Jelenia Góra i TV Świeradów Zdrój.