Urząd Miasta i Gminy Mirsk

plac Wolności 39
59-630 Mirsk

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30

Adres skrytki e-PUAP:

/s0eka1s21o/SkrytkaESP

Adres do e-Doręczeń:

AE:PL-67041-95373-IHCIU-17

Telefon:

75 64 70 440

INFORMACJA O MOŻLIWOŚCI ZAKUPU WĘGLA.

Administracja

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

JELENIOGÓRSKI
Orange Światłowód
w naszej gminie

burmistrz miasta i gminy mirsk informuje

Burmistrz Miasta i Gminy Mirsk informuje, iż zgodnie z ustawą o zakupie preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych, Gmina Mirsk dnia 3 listopada br. zamieściła w Biuletynie Informacji Publicznej informację o zamiarze zakupu węgla dla gospodarstw domowych. Gmina dokonała rejestracji na stronie internetowej ciepło.gov.pl i wypełniła wymagany formularz rejestracyjny. Wykonanie tych czynności spowodowało, że Gmina Mirsk będzie mogła zakupić węgiel w jednej z sześciu spółek Skarbu Państwa i sprzedawać mieszkańcom po preferencyjnych cenach.

Aktualnie oczekujemy na kontakt jednej z tych spółek uprawnionych do sprzedaży węgla i ekogroszku, która przedstawi gminie warunki oraz umowę do podpisania. Z chwilą podpisania umowy rozpoczniemy nabór wniosków na zakup paliwa składanych przez mieszkańców gminy. Formularz wniosku zostanie przygotowany przez pracowników UMiG Mirsk i będzie wydawany po ogłoszeniu naboru.

Wnioski będą weryfikowane, a możliwość zakupu paliwa stałego po preferencyjnych cenach uzyskają tylko i wyłącznie osoby, które mają prawo do otrzymania dodatku węglowego. Gmina dokonała wstępnego zapotrzebowania paliwa z podziałem na węgiel i groszek. Każdy zainteresowany i uprawniony będzie mógł zakupić 3 tony paliwa (1,5 tony do końca roku, kolejne 1,5 tony do 30 kwietnia 2023r.) Cena węgla zgodnie z ustawą będzie wynosiła 2 tys. zł brutto za tonę. Aktualne informacje na temat sprzedaży węgla będą przekazywane za pomocą naszej strony internetowej i Facebooka.