Urząd Miasta i Gminy Mirsk

plac Wolności 39
59-630 Mirsk

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30

Adres skrytki e-PUAP:

/s0eka1s21o/SkrytkaESP

Adres do e-Doręczeń:

AE:PL-67041-95373-IHCIU-17

Telefon:

75 64 70 440

KOLEJNE ŚRODKI DLA GMINY MIRSK Z RZĄDOWEGO FUNDUSZU INWESTYCJI LOKALNYCH.

Administracja

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

JELENIOGÓRSKI
Orange Światłowód
w naszej gminie

burmistrz miasta i gminy mirsk informuje

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19. To ogromny impuls inwestycyjny dla regionów.

Gminy, powiaty i województwa w całej Polsce otrzymały już 6 mld zł w ramach pierwszego etapu programu. Dzięki temu samorządy mogły rozpocząć realizację ważnych inwestycji, m.in.  budowę i renowację dróg, sieci wodociągowych, modernizację i doposażenie szpitali oraz przychodni czy remonty szkół.

Drugi etap konkursu to kolejne 6 mld złotych na inwestycje ważne dla mieszkańców. To droga zrównoważonego rozwoju, który w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości.

Gmina Mirsk zareagowała na ogłoszony przez Rząd RP drugi nabór wniosków na środki z Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych. Złożyliśmy wniosek na kwotę 7 mln zł, która miała zostać wydatkowana na budowę sieci wodociągowej w Krobicy i Orłowicach. Całej kwoty nie udało się dostać, przyznano nam na ten cel 800 tys. zł. Jest to spory zastrzyk finansowy, który z kwotą z poprzedniego naboru (ok. 150 tys. zł) pozwoli, w roku 2021, rozpocząć i kontynuować budowę sieci w miejscowości Krobica. Jeśli pojawią się inne możliwości pozyskiwania kolejnych środków będziemy z nich korzystać i realizować następne etapy budowy sieci w obu miejscowościach.