Urząd Miasta i Gminy Mirsk

plac Wolności 39
59-630 Mirsk

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30

Adres skrytki e-PUAP:

/s0eka1s21o/SkrytkaESP

Adres do e-Doręczeń:

AE:PL-67041-95373-IHCIU-17

Telefon:

75 64 70 440

Laboratoria Przyszłości w naszych szkołach.

Administracja

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

JELENIOGÓRSKI
Orange Światłowód
w naszej gminie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Program skierowany jest do szkół podstawowych. Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który  uatrakcyjni  zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

Laboratoria przyszłości w Gminie Mirsk powstały w:

  1. Szkole Podstawowej im. Osadników Ziemi Mirskiej w Mirsku w kwocie 81.900 zł;
  2. Szkole Podstawowej w Giebułtowie w kwocie 30.000 zł;
  3. Szkole Podstawowej im. św. Floriana w Rębiszowie w kwocie 30.000 zł.

 

Szkoły w ramach otrzymanych kwot zakupiły drukarki 3D z akcesoriami, lutownice, klocki do samodzielnej konstrukcji, mikrofon kierunkowy, oświetlenie do realizacji nagrań, roboty edukacyjne, stoły zajęciowe, akcesoria do pieczenia.