Urząd Miasta i Gminy Mirsk

plac Wolności 39
59-630 Mirsk

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30

Adres skrytki e-PUAP:

/s0eka1s21o/SkrytkaESP

Adres do e-Doręczeń:

AE:PL-67041-95373-IHCIU-17

Telefon:

75 64 70 440

Mirsk zagrał z WOŚP po raz kolejny.

Administracja

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

JELENIOGÓRSKI
Orange Światłowód
w naszej gminie

„Zdrowe płuca w Izerach” – pod taką nazwą zorganizowano wydarzenie w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mirsku. Zaszczyt współtworzenia tej inicjatywy przypadł Gminie Mirsk i Fundacji Ditero.

Od zawsze ciężar organizacji Finału WOŚP spoczywał na Szkole Podstawowej w Mirsku. W tym roku, ze względu na przypadające ferie zimowe, szkoła nie była w stanie podjąć się rejestracji sztabu po raz kolejny. Z taką inicjatywą wyszła więc Natalia Staszkiewicz, mieszkanka Mirska, działająca w Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej, a także w Fundacji Ditero:

„Nie wyobrażałam sobie, żeby Orkiestra nie zagrała w Mirsku. Jedynym wyjściem w tej sytuacji okazało się przyłączenie do innego sztabu. I tak oto zagraliśmy – tak jak kiedyś już to bywało – z naszymi sąsiadami – ale tym razem z Leśnej. Z pomocą przyszła nam Joanna Burdajewicz, która wzięła nas pod swoje skrzydła ”.

Wydarzenie „Zdrowe płuca w Izerach” połączyło gminę we wspólnych trudach przygotowań. Nad jego organizacją pracował cały sztab społeczników z Gminy Mirsk m.in.: Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Mirsku, sołectwo Giebułtów wraz ze Szkołą Podstawową, Szkoła Podstawowa w Rębiszowie, KGW Mirszczanki, OSP Mirsk, a także z Fundacja Ditero. Duże wsparcie i przychylność otrzymaliśmy również od pana Andrzeja Jasińskiego – Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk. Ten czas przygotowań pokazał nam jak wielką wartość i siłę ma współpraca ponad podziałami.

Tegoroczny finał przyciągnął wielu mieszkańców w różnym wieku. Oprócz tradycyjnego już turnieju piłkarskiego „Izery Cup” na uczestników czekały atrakcje takie jak: przedstawienie teatralne „Czerwony kapturek” w wykonaniu przedszkolaków z Przedszkola Publicznego im. Izerskich skrzatów” w Mirsku, mecz pokazowy piłki ręcznej (rodzice kontra dzieci) pod patronatem Fundacji Piłki Ręcznej w Mirsku, pokaz mieszanych sztuk walki zawodników M.S.W.M, wystawa prac dzieci i wystawa pająków oraz pokaz pierwszej pomocy.  Po raz pierwszy zorganizowano Izery Talent Show, w trakcie którego ci najmłodsi i nieco starsi prezentowali swoje umiejętności – tańczyli, śpiewali i grali na instrumentach. Wieczorem odbyła się licytacja różnych atrakcyjnych: obrazów, voucherów na różnego rodzaju zabiegi upiększające, usługi motoryzacyjne, uroczyste obiady i kolacje, słodkości i nie tylko.

Dzień zakończył się „Światełkiem do nieba” pod czujnym okiem OSP Mirsk.

Dobra energia, która towarzyszyła organizatorom i wolontariuszom od samego rana, zaowocowała nie tylko wspaniałym wydarzeniem, ale także imponującym wynikiem zbiórki: 21.576,38zł z puszki stacjonarnej na miejscu wydarzenia i 8.664,54zł z puszek wolontariuszy, co daje łącznie kwotę aż 30.240,92 zł!

Jest to rewelacyjny wynik, biorąc pod uwagę, że wolontariuszy było mniej niż w ubiegłych latach.

Wszystkim wolontariuszom, strażakom, policjantom, i hojnym darczyńcom serdecznie dziękujemy!