Urząd Miasta i Gminy Mirsk

plac Wolności 39
59-630 Mirsk

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30

Adres skrytki e-PUAP:

/s0eka1s21o/SkrytkaESP

Adres do e-Doręczeń:

AE:PL-67041-95373-IHCIU-17

Telefon:

75 64 70 440

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI.

Administracja

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

JELENIOGÓRSKI
Orange Światłowód
w naszej gminie

11 listopada każdego roku, dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r., po 123 latach zaborów (1795–1918), na terenie całego kraju organizowane są okolicznościowe marsze, patriotyczne koncerty, niepodległościowe biegi, składane są kwiaty w miejscach pamięci.

Tegoroczne obchody święta rozpoczęły się już w czwartek 12 listopada w Klubie Integracji Społecznej. Na scenie sali widowiskowej jako pierwsi zaprezentowali się najmłodsi, dzieci z Przedszkola Publicznego im. Izerskich Skrzatów śpiewając trzy piosenki. Uroczysty charakter występu podkreślały piękne biało czerwone stroje. Po nich, w przedstawieniu teatralnym mogliśmy zobaczyć uczniów klasy VIII a i VIII b ze Szkoły Podstawowej im. Osadników Ziemi Mirskiej w Mirsku. Dzięki nim mogliśmy przenieść się do czasów, gdy Polska, w wyniku trzech kolejnych rozbiorów zniknęła z map świata, by dopiero po 123 latach odzyskać wolność i niepodległość.

W piątek 11 listopada, mszę świętą z modlitwą za Ojczyznę odprawił ks. dr Zbigniew Radziwołek. Po mszy w kościele pw. Zwiastowania NMP, poczty sztandarowe, przedstawiciele samorządu, nauczyciele, strażacy, pszczelarze i licznie zgromadzeni mieszkańcy Gminy Mirsk udali się na apel pod Ścianą Pamięci. Tam złożono wieńce i wiązanki kwiatów, zapalono znicze, dziękując i oddając hołd wszystkim, którzy oddali życie za to byśmy mogli teraz żyć w wolnym kraju.

O godz. 17.00, w sali widowiskowej Klubu Integracji Społecznej, można było wysłuchać koncertu okolicznościowego w wykonaniu kwartetu smyczkowego Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry oraz uczennic SP w Mirsku.

Organizatorem obchodów Święta Niepodległości była Gmina Mirsk.