Urząd Miasta i Gminy Mirsk

plac Wolności 39
59-630 Mirsk

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30

Adres skrytki e-PUAP:

/s0eka1s21o/SkrytkaESP

Adres do e-Doręczeń:

AE:PL-67041-95373-IHCIU-17

Telefon:

75 64 70 440

Okręgowa wystawa gołębi pocztowych.

Administracja

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

JELENIOGÓRSKI
Orange Światłowód
w naszej gminie

XXXIX Okręgową Wystawę Gołębi Pocztowych „Mirsk – 2023” honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta i Gminy Mirsk Andrzej Jasiński. Przygotowania do niej rozpoczęły się już w środę 23 grudnia, ponieważ trzeba było zabezpieczyć i przygotować salę sportową, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym na ul. Wodnej w Mirsku, na przyjęcie i wyeksponowanie 243 ptaków, które przywieźli ze sobą, na wystawę hodowcy z okręgu jeleniogórskiego. Celem wystawy było propagowanie hodowli gołębi oraz wyłonienie reprezentacji okręgu na wystawę ogólnopolską, która odbędzie się w styczniu 2024 r.

Hodowcy z terenu sekcji Mirsk, w skali okręgu posiadają znaczące osiągnięcia hodowlane godne zaprezentowania ich szerszemu gronu, stąd pomysł zorganizowania wystawy właśnie w Mirsku.

Już od czwartku 14 grudnia hodowcy przyjeżdżali ze swoimi ptakami, by w piątek 15 grudnia mógł je dokładnie obejrzeć i ocenić sędzia p. Michał Trójczak.

W sobotę, od godz. 12.00 wystawa została otwarta dla zwiedzających i można ją było odwiedzać aż do godz. 20.00. O godz. 14.00 odbyło się uroczyste wręczenie nagród za Mistrzostwo Okręgu Jelenia Góra 2023, a po nim sędzia zawodów p. Michał Trójczak w prezentacji omówił zasady oceny budowy gołębi pocztowych podczas wystaw.

W niedzielę zwiedzać wystawę można była w godz. 9.00-15.00. W samo południe odbyła się aukcja charytatywna 12 gołębi przekazanych przez czołowych hodowców na rzecz dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mirsku. Wszystkie ptaki zostały sprzedane za łączną kwotę 12 700,00 złotych, a pieniążki przekazano p. Magdalenie Krajewskiej-Siemek – dyrektor ZSP w Mirsku. O godz. 14.00 uroczyście nagrodzono hodowców za wystawę  „Mirsk – 2023” i oficjalnie zakończono wystawę.

Podczas wystawy można było zaopatrzyć się we wszelkiego rodzaju akcesoria hodowlane i karmę dla gołębi, nabyć katalog wystawowy oraz skorzystać z cateringu przygotowanego przez Radę rodziców ZSP w Mirsku.