Urząd Miasta i Gminy Mirsk

plac Wolności 39
59-630 Mirsk

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30

Adres skrytki e-PUAP:

/s0eka1s21o/SkrytkaESP

Adres do e-Doręczeń:

AE:PL-67041-95373-IHCIU-17

Telefon:

75 64 70 440

Otwarcie linii kolejowej Na trasie Gryfów Śląski – Mirsk – Świeradów-zdrój

Administracja

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

JELENIOGÓRSKI
Orange Światłowód
w naszej gminie

7 dzień grudnia 2023 roku przejdzie do historii nie tylko Gminy Mirsk. Tego dnia, po 27 latach wróciły na trasę Gryfów Śląski – Mirsk – Świeradów-Zdrój pociągi. Dzięki staraniom Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Kolejom Dolnośląskim i samorządom trzech gmin udało się reaktywować w/w linię. To wielki dzień dla nas wszystkich.

Obchody oficjalnego otwarcia linii rozpoczęły się w Gryfowie Śląskim o godz. 11.30. Pociąg na stacji przywitała „Gryfowska kapela podwórkowa”. Po krótkich przemówieniach Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego i Burmistrza Gminy i Miasta Gryfów Śląski Olgierda Poniźnika pociąg odjechał na stację kolejową w Mirsku. Przyjechał, tak jak zaplanowano, punktualnie o godz. 12.15. Zaproszonych gości i licznie przybyłych mieszkańców gminy Mirsk, na stacji, powitał Burmistrz Miasta i Gminy Mirsk Andrzej Jasiński, następnie przemówił do nich marszałek Cezary Przybylski. W krótkim programie artystycznym zobaczyliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Osadników Ziemi Mirskiej w Mirsku. Później uroczystego przecięcia wstęgi dokonali marszałek Przybylski, burmistrz Jasiński i Wiceprzewodniczący RMGM Krzysztof Menke. Kiedy już wszyscy zaproszeni goście wsiedli do pociągu by przejechać do Świeradowa-Zdroju, p. Maria Szuman – emerytowany pracownik stacji kolejowej w Mirsku dokonała symbolicznego aktu odprawienia składu.

Na stacji w Świeradowie czekały na pociąg kolejne tłumy. Tutaj odbyła się konferencja prasowa z udziałem marszałka, burmistrzów Gryfowa, Mirska i Świeradowa, członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tymoteusza Myrdy, wiceprezesa Kolei Dolnośląskich Wojciecha Zdanowskiego, radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Marka Obrębalskiego i Andrzeja Kredkowskiego. Po niej zaproszono wszystkich na poczęstunek, sfinansowany przez samorządy trzech miast i gmin, który umilał występ zespołu „Izerskie Bogdanki”.

W trakcie uroczystości można było otrzymać okolicznościowe pamiątki oraz obejrzeć wystawę, która została przeniesiona do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Mirsk. Można ją oglądać w godzinach jej pracy.