Urząd Miasta i Gminy Mirsk

plac Wolności 39
59-630 Mirsk

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30

Adres skrytki e-PUAP:

/s0eka1s21o/SkrytkaESP

Adres do e-Doręczeń:

AE:PL-67041-95373-IHCIU-17

Telefon:

75 64 70 440

PODRÓŻOWANIE KOLEJĄ CORAZ BLIŻEJ.

Administracja

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

JELENIOGÓRSKI
Orange Światłowód
w naszej gminie

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei ogłosiła przetarg na drugi etap prac linii kolejowej z Mirska do Świeradowa-Zdroju. Na oferty od firm budowlanych czeka do 5 października, a prace na tym odcinku mają trwać 9 miesięcy.

W kwietniu br. rozpoczęła się rewitalizacja pierwszego, dziesięciokilometrowego odcinka linii kolejowej nr 317 między Gryfowem Śląskim a Mirskiem. Odcinek ma być wyremontowany w ciągu dziewięciu miesięcy, kosztować ma ponad 21 milionów złotych. Wykonawcą robót jest firma Torhamer z Gdyni. Dzięki pracom ma powstać też oświetlenie stacji kolejowych oraz nowe perony w Proszówce i Mirsku o długości  100 metrów wraz z wiatami peronowymi i elementami małej architektury, oznakowaniem, systemem monitoringu oraz miejscami parkingowymi.

Trzecim elementem jest odbudowa przystanku osobowego w Świeradowie-Zdroju, na którego środki pozyskano z programu Polski Ład.

Cała inwestycja powstaje dzięki zaangażowaniu i współpracy samorządów Gryfowa, Mirska i Świeradowa.

Po zakończeniu wszystkich prac i oddaniu linii do użytku trasę od stacji Gryfów Śląski, przez Mirsk, do Świeradowa-Zdroju będzie można pokonać w niespełna dwadzieścia minut.