Bezpłatne dyżury prawne dla pokrzywdzonych beneficjentów programu „Czyste Powietrze” powracają. To kolejny cykl spotkań z ekspertami, który już w ubiegłym roku cieszył się dużym zainteresowaniem. Z porad będzie można skorzystać we Wrocławiu, Wałbrzychu, Legnicy oraz Jeleniej Górze. Organizatorem spotkań jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
To dobra okazja, aby skonsultować się z ekspertem w przypadku problemów z nierzetelnym wykonawcą. Dyżury stanowią powrót sprawdzonej formy wsparcia, która w poprzedniej edycji spotkała się z dużym zainteresowaniem beneficjentów. Spotkania będą odbywać się w siedzibie WFOŚiGW we Wrocławiu (ul. Jastrzębia 24, sala konferencyjna) oraz w Biurach Terenowych w Wałbrzychu, Legnicy i Jeleniej Górze.
Nie obowiązują zapisy – na konsultacje może przyjść każdy. To szansa, by bezpłatnie uzyskać fachową pomoc, np. w sytuacji, gdy wykonawca nie wywiązał się z warunków umowy.
Dyżury będą odbywały się w poniedziałki i czwartki. W przypadku Wrocławia dyżury będą realizowane przy ul. Jastrzębiej 24, w sali konferencyjnej.
Pierwszy dyżur odbędzie się już 2 kwietnia (tylko we Wrocławiu w godz. 8.00-11.00).
Regularne spotkania we wszystkich lokalizacjach rozpoczną się od 9 kwietnia.
Radcy prawni będą dostępni do dyspozycji beneficjentów według następującego harmonogramu:
• Poniedziałki, godz. 8.00-11.00: Wałbrzych (Szczawno-Zdrój)
• Poniedziałki, godz. 12.00-15.00: Jelenia Góra
• Czwartki, godz. 8.00-11.00: Wrocław
• Czwartki, godz. 12.00-15.00: Legnica
Wyjątkiem będą terminy 4.06, 27.07, 30.7 i 3.08 – konsultacje w tych dniach nie odbędą się. Ewentualne zmiany będą publikowane na stronie internetowej Funduszu. Cykl spotkań z ekspertami potrwa do końca września.
Konsultacje służą m.in. udzieleniu osobom potrzebującym wsparcia wskazówek dotyczących dalszych działań wobec niektórych wykonawców, którzy nie realizują inwestycji mimo otrzymania zaliczek w ramach umów dotacyjnych z prefinansowaniem. WFOŚiGW we Wrocławiu zachęca do skorzystania z pomocy prawnej.
Warto również zajrzeć na stronę NFOŚiGW – pod TYM linkiem można znaleźć poradnik dla pokrzywdzonych beneficjentów Programu Czyste Powietrze wraz z praktycznymi poradami.

















