Urząd Miasta i Gminy Mirsk

plac Wolności 39
59-630 Mirsk

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30

Adres skrytki e-PUAP:

/s0eka1s21o/SkrytkaESP

Adres do e-Doręczeń:

AE:PL-67041-95373-IHCIU-17

Telefon:

75 64 70 440

Pożar w Mroczkowicach.

Administracja

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

JELENIOGÓRSKI
Orange Światłowód
w naszej gminie

W poniedziałek 2 maja br., tuż przed godziną 10.00, do Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Mroczkowicach nr 55. Na miejsce natychmiast zadysponowano trzy zastępy strażaków z JRG PSP w Lwówku Śląskim, dwa zastępy z OSP KSRG Mirsk, zastęp OSP KSRG Rębiszów oraz zastęp OSP Krobica-Orłowice. Do działań udał się także Komendant PSP w Lwówku Śląskim. Zadysponowano także patrol lwóweckiej policji.

Po przybyciu pierwszych zastępów na miejsce pożar był już mocno rozwinięty. Prawdopodobną jego przyczyną było zapalenie się sadzy w kominie. Strażakom udało się ugasić ogień ale dach spłonął w całości a resztę zniszczeń w pomieszczeniach spowodowała woda. Praktycznie cały budynek nadaje się do generalnego remontu. Zniszczeniu uległo też wyposażenie. Niestety budynek nie był ubezpieczony.

Gmina Mirsk utworzyła specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze, które zostaną przekazane rodzinie na remont domu: PKO BP o/Jelenia Góra 82 1020 5226 0000 6702 0749 5098 z dopiskiem „Pomoc dla pogorzelców Mroczkowice 55”

To już kolejny w sezonie grzewczym wyjazd do „komina” – najczęstsza z interwencji strażaków. Większość z nich kończy się bardzo szybko. Po usunięci żaru z pieca, ugaszeniu sadzy i sprawdzeniu, czy ogień nie zajął np. stropu strażacy wracają do jednostek. Niestety niektóre kończą się dramatycznie. Zaczyna się od drobnego pożaru sadzy a skutki to zgliszcza domu a czasami i ofiary w ludziach. Przypominamy mieszkańcom o obowiązku przeglądów kominowych i o ubezpieczanie swojego mienia ponieważ tylko tak jesteśmy w stanie zapobiec nieszczęściu lub zminimalizować jego skutki finansowe.