Urząd Miasta i Gminy Mirsk

plac Wolności 39
59-630 Mirsk

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30

Adres skrytki e-PUAP:

/s0eka1s21o/SkrytkaESP

Adres do e-Doręczeń:

AE:PL-67041-95373-IHCIU-17

Telefon:

75 64 70 440

Rewitalizacja linii kolejowej nr 317 relacji Gryfów Śląski-Mirsk.

Administracja

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

JELENIOGÓRSKI
Orange Światłowód
w naszej gminie

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei poinformowała właśnie o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu na rewitalizację linii kolejowej 317 z Gryfowa Śląskiego do Mirska. To pierwszy etap projektu, który ma pozwolić na powrót regularnych połączeń pasażerskich do Świeradowa -Zdroju. O ile nie będzie odwołań, prace na linii 317 wykona firma Torhamer z Gdyni.

O samym przetargu i planowanym zakresie prac pisaliśmy w grudniu zeszłego roku. W postępowaniu wpłynęło aż 14 ofert, lecz wszystkie przekraczały budżet zamawiającego. Najmniejsza z nich o ponad 3 miliony złotych.

Ostatecznie jednak DSDiK postanowiła dopłacić i rozstrzygnąć przetarg. Wybrano ofertę firmy Torhamer opiewającą na niewiele ponad 21,722 miliona złotych. Prace będą mogły się rozpocząć jeśli nie będzie odwołań, a wybór się uprawomocni. Na realizację zamówienia przewidziano 9 miesięcy licząc od dnia podpisania umowy.

Remont linii 317 do Mirska jest pierwszą częścią działań mających na celu przywrócenie regularnych połączeń kolejowych do Świeradowa-Zdroju. To właśnie w Mirsku swój bieg zaczyna linia 336, biegnąca do Świeradowa. W lutym br. przedstawiciel regionu Dolny Śląsk szacował wtedy, iż pierwsze pociągi mogłyby dotrzeć do Świeradowa jesienią 2023 roku. Zważając jednak na to, że na ten moment nie ogłoszono jeszcze postępowania na rewitalizację linii 336, nie wiemy, czy termin ten jest realny.