Urząd Miasta i Gminy Mirsk

plac Wolności 39
59-630 Mirsk

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30

Adres skrytki e-PUAP:

/s0eka1s21o/SkrytkaESP

Adres do e-Doręczeń:

AE:PL-67041-95373-IHCIU-17

Telefon:

75 64 70 440

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

JELENIOGÓRSKI
Orange Światłowód
w naszej gminie

Gminne Święto Plonów już za nami

Tegoroczne gminne święto plonów,  do Rębiszowa przyciągnęło tłumy mieszkańców z całej gminy. W niedzielę, 11 września, na obchody tego najważniejszego rolniczego święta przybyli przedstawiciele władz samorządowych, zaproszeni goście, reprezentanci gminnych sołectw i okolicznych miejscowości, delegacje wieńcowe. Swoją obecnością zaszczycili nas: Poseł na Sejm RP Zofia Czernow, Starosta Powiatu Lwóweckiego Marcin Fluder wraz z radnymi powiatu, Burmistrz Lwówka Śląskiego  Mariola Szczęsna, radni Rady Miejskiej Gminy Mirsk oraz  sołtysi poszczególnych sołectw wraz z radami sołeckimi i delegacjami wieńcowymi. Dożynki Gminy Mirsk rozpoczęły się uroczystą mszą świętą dziękczynną w kościele pw. św. Barbary w Rębiszowie. Odprawił ją, w zastępstwie ks. Zbigniewa Pacyniaka, zaprzyjaźniony świeradowski duszpasterz ks. Franciszek Molski. Po mszy barwny korowód dożynkowy prowadzony przez cztery zespoły folklorystyczne z terenu gminy oraz starostów dożynek – Dorotę Woźniak i Krzysztofa Moja przeszedł z kościoła na boisko sportowe, gdzie odbyły się kolejne obrzędy dożynkowe. Pod sceną złożono jedenaście przygotowanych, przepięknych dożynkowych wieńców.

Po odśpiewaniu przez zespoły folklorystyczne pieśni „Plon niesiemy plon…” starostowie dożynek przekazali na ręce Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk Andrzeja Jasińskiego chleb dożynkowy ze słowami, by był on dzielony sprawiedliwie i aby nikomu go nie zabrakło. Po przemówieniu burmistrza, sołtysa i poseł Czernow, zgodnie z tradycją, podzielono się chlebem z licznie zgromadzoną publicznością.

W czasie radosnej biesiady dożynkowej publiczność bawiła się przy występach zespołów: Chabry z Kwieciszowic, Izerskie Bogdanki z Mirska, Podgórzanie z Kamienia i Mroczkowic, Kwisowianie z Giebułtowa oraz Chór Parafialny z Mirska. Po nich, znane i lubiane przeboje, zaprezentował jeleniogórski „Trend Music” i to on, bawił wszystkich podczas biesiady, która trwała do późnych godzin nocnych.

W międzyczasie wręczono wyróżnienia za wykonane wieńce dożynkowe i nagrody w konkursie przeprowadzonym przez pracowników KRUS w Lubaniu, a dotyczącym bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym.