Urząd Miasta i Gminy Mirsk

plac Wolności 39
59-630 Mirsk

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30

Adres skrytki e-PUAP:

/s0eka1s21o/SkrytkaESP

Adres do e-Doręczeń:

AE:PL-67041-95373-IHCIU-17

Telefon:

75 64 70 440

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

JELENIOGÓRSKI
Orange Światłowód
w naszej gminie

Giebułtów 2015

Tegoroczne gminne dożynki po rekordowo ciepłym i suchym lecie obchodziliśmy w niedzielę 13 września w Giebułtowie. Rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym pw.  św. Michała Archanioła. Ksiądz Werner Macha szczególnie ciepło zwracał się do rolników dziękując za ich trud, pracę i ogromny wysiłek,  za umiłowanie ziemi i pielęgnowanie tradycji.

Prastarym zwyczajem poświęcił dożynkowe wieńce i bochny chleba. Po mszy w barwnym korowodzie starostowie dożynek: Małgorzata Ruszkiewicz i Paweł Musztafa, sołtysi i Rady Sołeckie z wieńcami, zaproszeni goście i mieszkańcy gminy przeszli na boisko sportowe.

Po uroczystym powitaniu wszystkich przez Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk Andrzeja Jasińskiego rozpoczęto ceremoniał dożynkowy.

Starostowie na ręce burmistrza przekazali wypieczone z tegorocznych zbóż bochny chleba, którymi podzielono się ze zgromadzonymi na boisku ludźmi. W części artystycznej zaprezentowały się zespoły folklorystyczne „Chabry” z Kwieciszowic, „Izerskie Bogdanki” z Mirska i „Kwisowianie” z Giebułtowa oraz chór kościelny w repertuarze pieśni biesiadnych.

W międzyczasie wręczono nagrody za przygotowane z kłosów zbóż, owoców, warzyw, polnych kwiatów wieńce dożynkowe, a było ich w tym roku trzynaście.

Wszystkie były piękne, misternie wykonane, dlatego wszystkie nagrodzono bonami pieniężnymi w wysokości 400 złotych. Mogliśmy podziwiać wieńce z: Grudzy, Rębiszowa, Kwieciszowic, Przecznicy, Proszowej, Krobicy i Orłowic, Kamienia, Mroczkowic, Giebułtowa, Brzezińca, Karłowca, oraz wieńce Kwisowian i Izerskich Bogdanek. O godz.18.00 w przebojach świata mogliśmy usłyszeć zespół estradowy z Jeleniej Góry „Trend Music”, który grał również podczas całej biesiady dożynkowej, aż do godziny 23.00.

Tegoroczne dożynki zaszczycili: Senator RP Jan Michalski; Posłanki na Sejm RP Marzena Machałek, Zofia Czernow, Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska; Starosta Powiatu Lwóweckiego Marcin Fluder, Radni Powiatu Lwóweckiego: Danuta Ławnikowska, Piotr Czembrowski, Zenon Zetchiej; Radni Rady Miejskiej Gminy Mirsk: Małgorzata Myślicka – Łoś; Elżbieta Janowska, Ewa Kreis, Danuta Zatchiej – Flig, Piotr Cybulski, Bogdan Żemojcin, Ryszard Hnydyszyn, Bartosz Baszak, Bogusław Nowicki, Antoni Alchimowicz, Tadeusz Przybylski, Zdzisław Grotnik; Dyrektor KRUS Lucyna Klusik, Komendant Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim Wojciech Czafurski, Dyrektor DPS Dorota Cinciruk, Dyrektor SP w Giebułtowie Jolanta Skrocka, Dyrektor SP w Krobicy Helena Żugaj,  Mirosław Pietraszek – gminny przedstawiciel Ośrodka Doradztwa Rolniczego, piętnastu gminnych sołtysów wraz z Radami Sołeckimi.