Urząd Miasta i Gminy Mirsk

plac Wolności 39
59-630 Mirsk

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30

Adres skrytki e-PUAP:

/s0eka1s21o/SkrytkaESP

Adres do e-Doręczeń:

AE:PL-67041-95373-IHCIU-17

Telefon:

75 64 70 440

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

JELENIOGÓRSKI
Orange Światłowód
w naszej gminie

XIV Izerska Gala

XIV Izerska Gala już za nami. W ostatni weekend, 21 i 22 lipca odbyła się ona, tradycyjnie, na stadionie miejskim w Mirsku. I jak co roku organizatorem tej, cieszącej się dużym zainteresowaniem imprezy był Urząd Miasta i Gminy Mirsk. W sobotę już od godz. 11.00 na strzelnicy pneumatycznej zmagali się wyborowi strzelcy w trzech kategoriach: kobiet, mężczyzn i młodzików. Wszyscy za cel postawili sobie zdobycie Pucharu Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk. Na stadionie, od godz. 13.00 trwał zatytułowany „Izerskie klimaty – Izerskie bogactwa” konkurs rękodzieła artystycznego i żywności ekologicznej Pogórza Izerskiego (Miasteczko Rękodzielników) oraz przegląd zespołów, solistów, twórców i artystów wszelkiego rodzaju z Pogórza Izerskiego (scena główna). Te niebywałe atrakcje współrealizowało Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo Izerskie” i ono ufundowało nagrody w poszczególnych konkursach.

O godz. 19.30 wystąpił polski zespół rockowy założony w 2005 roku złożony z dziennikarzy Radia ZET i RMF FM – „Poparzeni kawą 3”. Muzyka zespołu jest mieszaniną wielu stylów muzycznych takich jak rock, punk, ska. W zespole zobaczyć można między innymi Wojciecha Jagielskiego oraz Jacka Kreta – brata Jarosława Kreta – prezentera telewizyjnego. Autorem większości tekstów zespołu jest Rafał Bryndal dzięki czemu mają one niepowtarzalny, mocny charakter. Po nich, gwiazda wieczoru – „Big Cyc”, założony w marcu 1988 r. polski zespół punk rockowy, którego piosenki mają charakter publicystyczno-kabaretowy. Podczas koncertu dominowała muzyka utrzymana w stylu punk rock. Większość utworów to proste i energiczne kompozycje, z przesterowanymi gitarami, mocną perkusją i agresywnym wokalem. Po koncercie, na który przybyli nie tylko mieszkańcy gminy i okolicznych miejscowości , dyskotekę Muzycznego Radia Jelenia Góra poprowadził Maciek Wowk. Bawiliśmy się z nim do godz. 1.30.

W niedzielę na scenie i poza nią dominował folklor. Już od godz. 10.00 osiemnaście zespołów folklorystycznych przygotowywało stoiska z potrawami, wypiekami i różnego rodzaju napitkami oraz ustalało repertuar swojego występu na scenie. Otwarcia dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Mirsk w asyście Ani Tarkoty (konferansjerka) i Posłanek na Sejm RP: Zofii Czernow i Małgorzaty Sekuły –Szmajdzińskiej. Potem wszystkie zespoły zaprezentowały przygotowane pieśni. Na finał, wspólnie zaśpiewano i zagrano „Jak się bawią ludzie”.

Potem, o godz. 19.00 koncert zespołu „VIR”, a po nim gwiazda wieczoru – Ania Wyszkoni, która po występie scenicznym otrzymała z rąk Bolesława Faściszewskiego urodzinowe życzenia wraz z bukietem kwiatów. Po koncercie nadszedł czas na biesiadę pod izerskim niebem, która zakończyła tegoroczną i jakże udaną, Izerską Galę.