Urząd Miasta i Gminy Mirsk

plac Wolności 39
59-630 Mirsk

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30

Adres skrytki e-PUAP:

/s0eka1s21o/SkrytkaESP

Adres do e-Doręczeń:

AE:PL-67041-95373-IHCIU-17

Telefon:

75 64 70 440

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

JELENIOGÓRSKI
Orange Światłowód
w naszej gminie

XVIII Izerska Gala

XVIII Izerska Gala, na miejski stadion, przyciągnęła tłumy mieszkańców gminy, okolicznych miejscowości i gości odwiedzających Pogórze i Góry Izerskie.

Tak naprawdę rozpoczęła się w sobotę, 23 lipca br. o godz. 9.00, na strzelnicy w Mroczkowicach, Myśliwskimi Zawodami Strzeleckimi „O Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk”. Współorganizatorem zawodów było Koło Łowieckie „Wieniec”. Rozegrano je w dwóch klasach: powszechnej i mistrzowskiej. W obu trzeba było zaliczyć wszystkie konkurencje śrutowe o nazwach: oś, krąg, przeloty i zając oraz kulkowe: dzik, rogacz/lis. W klasie powszechnej, najlepszym strzelcem okazał się Mirosław Michalski, na drugim miejscu uplasował się Mieczysław Baszak, na trzecim – Andrzej Męcina. Klasa mistrzowska: I miejsce – Damian Cerkanowicz, II – Damian Rusinek, III – Jacek Baranowski. Tego samego dnia od godz. 11.00 na strzelnicy pneumatycznej usytuowanej na tyłach sali miejskiej dzieci, młodzież i dorośli uczestniczyli w Zawodach strzeleckich z broni pneumatycznej „O Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk”. Frekwencja dopisała więc rywalizacja była zacięta, a wyniki ukształtowały się następująco: kategoria mężczyzna: zwycięzca – Tadeusz Skiba, II miejsce – Kacper Kireńczuk, III – Krzysztof Żelichowski, kategoria kobiet: I miejsce – Katarzyna Winnik, II – Paulina Kołodziejczyk, III – Julia Latusz, kategoria juniorów: I – Amanda Maćkowska, II – Wojciech Kostecki, III -Bartłomiej Zygmunt, kategoria młodzików: I – Cezary Leśniański, II – Daria Tomczuk, III – Gabriela Leśniańska. Festiwal smaków i rękodzieła na Pogórzu Izerskim, na stadionie miejskim, realizowało Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo Izerskie”, a składały się na niego występy amatorskich zespołów muzycznych, solistów i tancerzy, blok konkursów quizów, gier i zabaw dla dzieci, konkurs lepienia pierogów i darcia pierza. Te wszystkie atrakcje wypełniły sobotnie popołudnie i dostarczyły uczestnikom i widzom wielu emocji.

O godz. 17.45 na scenie pojawił się zespół „Black Street Noise”. Zespół powstał w 2014 r., a swoją muzykę określają jako alterstoner. Jak sami mówią, są grupą przyjaciół, którzy postanowili tworzyć razem świeżą, pełną emocji muzykę. Uwielbiają wprowadzać, za pomocą dźwięków, siebie i publiczność w trans, przekazując im całą radość. Przez dwa lata byli zamknięci w salce pracując nad materiałem i debiutancką płytą, a teraz z impetem wychodzą do ludzi. Trzeba przyznać, że chłopcy z Olszyny dali mocno energetyczny koncert. Po nim, nastąpił uroczysty moment wręczenia nagród w poszczególnych konkursach, a tuż po nim, na scenie zobaczyliśmy indywidualistę i buntownika, który postanowił swoje radykalne poglądy przełożyć w całości na muzykę. Cechy charakterystyczne muzyka to niski, surowy wokal oraz doskonale skonstruowane teksty od miejskich, urbanistycznych ballad, poetyckich form, do konwencji bragga. Słowem – „Kartky”. Kolejny wykonawca beat-boxer Szymon Matecki supportował „Zeusa” czyli Kamila Rutkowskiego, pochodzącego z Łodzi rapera i producenta muzycznego działającego od 1998 roku, wszechstronnego bo wykonującego hip-hop, rap, funk, soul, jazz i rock. Taki też był jego występ – różnorodny i porywający. Gwiazdą sobotniego dnia była Cleo – a właściwie Joanna Klepko – piosenkarka, autorka tekstów i projektantka mody, reprezentantka Polski podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2014 roku. Po niej, tradycyjnie, jak co roku, Maciej Wowk, poprowadził dyskotekę Muzycznego Radia Jelenia Góra.

W niedzielę, 24 lipca, o godz. 13.00 Burmistrz Miasta i Gminy Mirsk Andrzej Jasiński uroczyście otworzył XVIII Izerską Galę Folkloru i zaprosił zaproszonych gości i wszystkich przybyłych na miejski stadion ludzi, na występy sceniczne 22. zespołów folklorystycznych oraz degustację tradycyjnych potraw przygotowanych przez te zespoły. Mieliśmy okazję usłyszeć: Smolniczan ze Smolnika, Radostowian z Radostowa, Rząsinianki z Rząsin, Izerskie Bogdanki z Mirska, Cisowianki z Henrykowa, Rybniczanki z Rybnika, Łużyczanki z Pobiednej, Jeleniogórzan z Jeleniej Góry, Błękitne Kamizelki z Łagowa, Lasowian z Pieńska, Chabry z Kwieciszowic, Rozmaryn z Bogatyni, Malwy z Platerówki i Włosienia, Jarzębinę z Zawidowa, Polne Kwiaty z Zaręby, Podgórzan z Kamienia i Mroczkowic, Gryfowską Kapelę z Gryfowa Ślaskiego, Kwisowian z Giebułtowa, Jarzębinę ze Skorzynic, Pogranicze ze Studnisk, Sołtysowe Gryfinki z Proszówki i Marysieńki z Radostowa. Finałem Gali Folkloru była wspólnie wykonana pieśń oraz wręczenie pamiątek kierownikom zespołów.

Potem na scenie pojawił się folkowo – biesiadny, krakowski zespół „Kukavsky Band”, a po nim gwiazda wieczoru, której specjalnie przedstawiać nie trzeba, „Brathanki” z nową wokalistką, laureatką „Szansy na sukces” Agnieszką Dyk. Ponad godzinny koncert z bisami, muzyka będącą połączeniem folku, popu i rocka porwała wszystkich, bez względu na wiek, przybyłych tłumnie na koncert.

XVIII Izerska Gala - 1 dzień

XVIII Izerska Gala - 2 dzień