Urząd Miasta i Gminy Mirsk

plac Wolności 39
59-630 Mirsk

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30

Adres skrytki e-PUAP:

/s0eka1s21o/SkrytkaESP

Adres do e-Doręczeń:

AE:PL-67041-95373-IHCIU-17

Telefon:

75 64 70 440

Stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk w sprawie udostępnienia spisów wyborców.

Administracja

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

JELENIOGÓRSKI
Orange Światłowód
w naszej gminie

burmistrz miasta i gminy mirsk informuje

Od kilku dni samorządowcy w całym kraju są poddawani presji związanej z przekazywaniem spisów wyborców Poczcie Polskiej. Trwały dyskusje, czy są wystarczające podstawy prawne do przekazania ważnych danych naszych mieszkańców. Strona rządowa utrzymuje, że są takie możliwości, natomiast prawnicy twierdzą, że takiej podstawy prawnej nie ma.

W związku z powyższym Burmistrz Miasta i Gminy Mirsk, również poprosił o opinię prawną w tym zakresie. Opinia jest jednoznaczna i wskazuje, iż w tej chwili nie istnieją żadne podstawy prawne do przekazania Poczcie Polskiej spisu wyborców i danych mieszkańców gminy. Aktualnie procedowana jest w Senacie RP ustawa, która może umożliwić przekazanie spisu wyborców Poczcie Polskiej, warunkiem jest przyjęcie tej ustawy przez Senat i Sejm RP oraz podpisanie jej przez Prezydenta RP.

Prawdopodobny termin rozstrzygnięcia tego problemu to 6-7 maja br. W przypadku wejścia w życie przedmiotowej ustawy, zaistnieje podstawa prawna do przekazania w/w danych. W przypadku jej nieuchwalenia  takiej możliwości nie ma. Dla osób, które chcą zapoznać się ze szczegółami sprawy, poniżej zamieszczam swoją odpowiedź na wniosek Poczty Polskiej, wniosek Poczty Polskiej do Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk o udostępnienie spisów wyborców oraz decyzję Premiera Mateusza Morawieckiego dla Poczty Polskiej.

 

Burmistrz Miasta i Gminy Mirsk

Andrzej Jasiński