Urząd Miasta i Gminy Mirsk

plac Wolności 39
59-630 Mirsk

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30

Adres skrytki e-PUAP:

/s0eka1s21o/SkrytkaESP

Adres do e-Doręczeń:

AE:PL-67041-95373-IHCIU-17

Telefon:

75 64 70 440

Szkolenia komputerowe zakończone.

Administracja

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

JELENIOGÓRSKI
Orange Światłowód
w naszej gminie

W ramach realizacji projektu pn. „E-aktywni mieszkańcy Gminy Mirsk” (program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020), zakończył się etap szkoleń komputerowych. Celem było podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców aby skutecznie korzystać z mediów cyfrowych w celach zawodowych, rekreacyjnych czy edukacyjnych. W Gminie Mirsk zorganizowano 23 dwudniowe szkolenia, w których wzięło udział 273 osoby. Zajęcia odbywały się w sali posiedzeń Urzędy Miasta i Gminy Mirsk, w Klubie Integracji Społecznej, w Domu Pomocy Społecznej, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Mirsk czy w Szkole Podstawowej w Rębiszowie.

Najwięcej osób (aż 142) skorzystało z możliwości podniesienia poziomu swojej wiedzy w ramach panelu Moje finanse i transakcje w sieci- takich grup tematycznych było 12. Pozostali byli zainteresowani odpowiednio Kulturą w sieci- 4 grupy (łącznie 48 osób), Działaniem w sieciach społecznościowych- 3 grupy (łącznie 36 osób), dwie grupy (24 osoby) przeszkoliły się z Biznesu w sieci i po jednej z Tworzenia własnej strony internetowej oraz Rolnika w sieci. Nikt nie skorzystał z zajęć Rodzic w internecie, chociaż w programie tego panelu znajdowało się udostępnianie dzieciom wartościowych i edukacyjnych, a przede wszystkim bezpiecznych stron internetowych oraz aplikacji, a także wspomaganie rodziców w zakresie kontroli bezpieczeństwa treści oglądanych przez dzieci w internecie. Zajęcia prowadzone w ramach projektu pn. „E-aktywni mieszkańcy Gminy Mirsk” były bardzo ciekawe, a przede wszystkim wiedza, którą nabyli uczestnicy jest wykorzystywana w życiu codziennym, np. podczas załatwiania spraw administracyjnych za pomocą profilu zaufanego. Dziękujemy mieszkańcom za uczestnictwo, prowadzącym za świetny kontakt z grupami i otwarte podejście w nauczaniu oraz wszystkim tym, którzy wspomogli organizację zajęć.

TRGP