Urząd Miasta i Gminy Mirsk

plac Wolności 39
59-630 Mirsk

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30

Adres skrytki e-PUAP:

/s0eka1s21o/SkrytkaESP

Adres do e-Doręczeń:

AE:PL-67041-95373-IHCIU-17

Telefon:

75 64 70 440

Szkolenie „Bezpieczny senior”

Administracja

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

JELENIOGÓRSKI
Orange Światłowód
w naszej gminie

Burmistrz Miasta i Gminy Mirsk Andrzej Jasiński reagując na głosy mieszkańców Gminy Mirsk zorganizował spotkanie seniorów oraz osób opiekujących się osobami starszymi z funkcjonariuszami Policji: Komendantem Powiatowym Policji – i inspektorem Jarosławem Baranem, oficerem prasowym – sierżantem Olgą Łukasiewicz, Komendantem Posterunku Policji w Gryfowie Śląskim – komisarzem Remigiuszem Mirkiem oraz dzielnicowym – starszym aspirantem Adamem Kobyłką. Szkolenie, które odbyło się 20 marca 2024 r. w sali widowiskowej Klubu Integracji Społecznej w Mirsku, o godzinie 11.00 miało na celu, w przystępny sposób przekazać seniorom wiedzę na temat zagrożeń w sieci.

Obecnie coraz więcej usług jest oferowanych przede wszystkim w sieci, a to wiąże się z wieloma zagrożeniami, które wykorzystują przestępcy i złodzieje. Dużo mówi się na temat metod ich działania: na wnuczka, policjanta, prokuratora, CBŚ, pracownika banku, administratora, pracownika gazowni, firmy telekomunikacyjnej i wiele jeszcze innych, ale nadal głównie starsze osoby stają się ofiarami ich działań.

Ważne jest więc, by takich spotkań było jak najwięcej. Policjanci omówili również kluczowe zagrożenia, którymi narażeni są seniorzy, takie jak oszustwa telefoniczne, kradzieże z włamaniem i kradzieże kieszonkowe. Należy pamiętać, że oszustwa skierowane przeciwko starszym osobom stanowią poważne zagrożenie, dlatego istotne jest prowadzenie edukacji seniorów podczas organizowanych przez policję spotkań profilaktycznych.

Podczas spotkania mundurowi przedstawili przykłady sytuacji, z jakimi seniorzy mogą się spotkać, udzielając praktycznych wskazówek i porad dotyczących radzenia sobie w przypadku zagrożenia. Spotkanie stanowiło także okazję do zadawania pytań i wyrażania opinii związanych z bezpieczeństwem. Policjanci starali się odpowiedzieć na wszystkie wątpliwości seniorów.