Urząd Miasta i Gminy Mirsk

plac Wolności 39
59-630 Mirsk

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30

Adres skrytki e-PUAP:

/s0eka1s21o/SkrytkaESP

Adres do e-Doręczeń:

AE:PL-67041-95373-IHCIU-17

Telefon:

75 64 70 440

1/16 Pucharu ZPRP Młodziczek – triumf Włókniarza !

Administracja

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

JELENIOGÓRSKI
Orange Światłowód
w naszej gminie

włókniarz

Od piątku 28 kwietnia br. do niedzieli 30 kwietnia rozgrywana była w Mirsku, w hali sportowej na ul. Betleja 32, 1/16 Pucharu ZPRP Młodziczek. Turniej rozpoczął Burmistrz Miasta i Gminy Mirsk Andrzej Jasiński życząc wszystkim drużynom sportowej rywalizacji i sukcesów.

W pierwszym dniu i pierwszym meczu zmagań spotkały się zespoły SPR Olkusz i UKS Banino. Mecz zakończył się wynikiem 23:14 (13:3). W drugim spotkaniu tego dnia dziewczęta MKS Włókniarz Mirsk pokonały KS Zorza Iskra Kowalów 30:13 (13:7). Debiut w pucharze sprawił, że dziewczęta rozpoczęły mecz trochę zachowawczo i mocno zestresowane przez co do piłka nie zawsze trafiała do bramki. Na szczęście później podregulowały celowniki i zdystansowały rywalki wygrywając pewnie całe spotkanie.

W sobotę o godz. 10.00 SPR Olkusz nie dał szans KS Zorza Iskra Kowalów. Mistrzynie województwa małopolskiego pewnie zwyciężyły 24:8 (15:4). Mirskie zawodniczki, tego dnia, podjęły walkę z UKS Banino i po wyrównanym meczu zwyciężyły 24:20 (13:11).

Ostatni dzień dał kibicom komplet przeżyć. Obejrzeliśmy dwa emocjonujące spotkania. W pierwszym zawodniczki UKS Banino pokonał KS Zorza Iskra Kowalów 21:16 (14:8) zdobywając III miejsce w turnieju. I wreszcie mecz, na który czekali wszyscy kibice i o którym było wiadomo, że żadna z drużyn „tanio skóry nie odda” – MKS Włókniarz Mirsk kontra SPR Olkusz. Mocno zbudowane i zmotywowane zawodniczki z Olkusza przypuściły atak na bramkę włókniarek, ale obrona była bez zarzutu. Momentami było groźnie i mocno nerwowo. Całe spotkanie trzeba było być mocno skoncentrowanym i grać na 100%, często w osłabieniu. Ten zacięty i mocno wyrównany mecz zakończył się wynikiem 25:22 (13:7). Dzięki temu mirska drużyna zajęła I miejsce w grupie B.

Sędziami turnieju byli: Dawid Borucki i Jakub Dasiak z Poznania oraz Paweł Domański i Marcin Mikołajów z Wrocławia. Nad przebiegiem spotkań czuwał delegat ZPRP Tomasz Pisarek.

Turniej zakończyły gratulacje z rąk organizatorów: Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk Andrzeja Jasińskiego, Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Magdaleny Krajewskiej-Siemek, sędziów i delegata. Wręczono puchary i dyplomy za poszczególne miejsca w turnieju oraz obdarowano wszystkich zestawami promocyjnymi Gminy Mirsk.

Najlepszą bramkarką turnieju została: Łucja Firek (MKS Włókniarz Mirsk)
Najwięcej goli (17) rzuciła: Amelia Filo (SPR Olkusz)
Najlepszą zawodniczką turnieju (MVP) została Maja Patycka (SPR Olkusz)

Zapraszamy na turniej 1/8 Pucharu ZPRP Młodziczek, który również odbędzie się w Mirsku w dniach 12-14 maja br. Gościć będziemy zespoły: ChKS Łódź – mistrza województwa łódzkiego (Chojeński Klub Sportowy – piłka ręczna), UKS 50 Białystok – mistrza województwa podlaskiego (UKS 50 Białystok), Pogoń 1945 Zabrze – wicemistrza województwa śląskiego (Pogoń 1945 Zabrze).