Urząd Miasta i Gminy Mirsk

plac Wolności 39
59-630 Mirsk

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30

Adres skrytki e-PUAP:

/s0eka1s21o/SkrytkaESP

Adres do e-Doręczeń:

AE:PL-67041-95373-IHCIU-17

Telefon:

75 64 70 440

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

JELENIOGÓRSKI
Orange Światłowód
w naszej gminie

Obwodnica Izersko – Kamienicka

Szlak zaczyna się w Mirsku przy ul. Nadbrzeżnej (most na Kwisie przy drodze do Rębiszowa) i drogą gminną biegnie wzdłuż prawego brzegu Kwisy do Kamienia – obok schroniska PTSM „Halny” i dalej do Krobicy.

Tutaj drogą polną docieramy do Świeradowa, gdzie ulicą 11-go Listopada docieramy do mostu na Kwisie (w kierunku dawnego dworca PKP), a następnie wzdłuż zielonego szlaku pieszego (kierunek wschodni) docieramy asfaltową drogą leśną na Biały Kamień.

Następnie północnym stokiem Grzbietu Kamienickiego wędrujemy poniżej Sępiej Góry w kierunku Ciemnego Wądołu i Jelenich Skał. 

Stąd docieramy do osady Boża Góra (Jaroszówka), gdzie można zjechać w dół do Kwieciszowic (tu rozpoczyna się łącznik – czarny kolor – wiodący przez Proszową i Gierczyn do Krobicy) lub kontynuować jazdę Obwodnicą do Chromca (tu łączy się obwodnica Jeleniogórska), Krosnowa i Starej Kamienicy.
 
Szlak prowadzi nas teraz pogórzem w kierunku zachodnim obok kopalni bazaltu „Góra Kamienista” do Grudzy i Rębiszowa. Z tej dużej wioski szlak wiedzie dalej asfaltową drogą powiatową do Mirska. Można jednak za stacją PKP skręcić w prawo w kierunku Gajówki (szlak zielony) i przejeżdżając lasami obok hodowlanych stawów w Młyńsku dotrzeć do drogi wojewódzkiej w Proszówce (poniżej ruin zamku Gryf). Stąd czerwono oznakowanym szlakiem rowerowym (biegnie z Lubomierza) docieramy do Mirska.
 
W okolicach Gryfowa Śląskiego wyznakowano w 2000 r. zieloną „Małą Pętlę Gryfowską” na trasie Gryfów Śląski, Jezioro Złotnickie, Wieża, Gryfów Śląski. Ponadto wyznakowano szlak czerwony na odcinku: Lubomierz, Oleszna Podgórska, Gryfów Śląski, Proszówka, Mirsk oraz odcinek łącznikowy koloru zielonego z Proszówki przez Młyńsko do Gajówki.
 
W roku 2003 odcinek ten przedłużono do Rębiszowa do niebieskiej Obwodnicy Izersko – Kamienickiej.