Urząd Miasta i Gminy Mirsk

plac Wolności 39
59-630 Mirsk

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30

Adres skrytki e-PUAP:

/s0eka1s21o/SkrytkaESP

Adres do e-Doręczeń:

AE:PL-67041-95373-IHCIU-17

Telefon:

75 64 70 440

VIII Jarmark Świąteczny w Mirsku.

Administracja

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

JELENIOGÓRSKI
Orange Światłowód
w naszej gminie

VIII Jarmark świąteczny odbył się w niedzielę 17 grudnia 2023 r., w godz. 15.00 – 20.00, w budynku Klubu Integracji Społecznej w Mirsku. W sali widowiskowej na I piętrze ustawione zostały stoiska rękodzielników, Kół Gospodyń Wiejskich, Rad Rodziców i stowarzyszeń. Na każdym można było kupić coś pięknego: stroiki, bombki, świeczniki itp. Była nawet loteria fantowa z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, z której dochód zasilił konto Rady Rodziców ZSP w Mirsku.

Na parterze zaś można było posilić się różnymi świątecznymi smakołykami, ciastami i napitkami. Dzieci mogły dekorować pierniczki.

Na scenie o godz. 15.00 Burmistrz Miasta i Gminy Mirsk Andrzej Jasiński wygłosił krótkie powitanie i złożył wszystkim życzenia świąteczno-noworoczne. Po nim na scenie pojawiły się przedszkolaczki z Przedszkola Publicznego im. Izerskich skrzatów prezentując żywiołowo świąteczne kompozycje. Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Osadników Ziemi Mirskiej, pod czujnym okiem p. Klaudii Dziamdziary, w pięknych strojach, niezwykle przejęci, odegrali jasełkowe przedstawienie.

Tradycyjnie, wystąpiły również cztery zespoły folklorystyczne z gminy Mirsk tj. „Kwisowianie”, „Chabry”, „Podgórzanie” i „Izerskie Bogdanki”.

Jarmark odwiedziło wielu mieszkańców gminy oraz goście z sąsiednich miast i przyjezdni z innych stron kraju. Ogromnie nam miło, że cieszył się tak dużym powodzeniem.