Urząd Miasta i Gminy Mirsk

plac Wolności 39
59-630 Mirsk

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30

Adres skrytki e-PUAP:

/s0eka1s21o/SkrytkaESP

Adres do e-Doręczeń:

AE:PL-67041-95373-IHCIU-17

Telefon:

75 64 70 440

„W Krainie Trójbogini”.

Administracja

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

JELENIOGÓRSKI
Orange Światłowód
w naszej gminie

Każdy z nas z największą przyjemnością powraca myślami do dzieciństwa. Tęsknimy do czasów, gdy na łąkach zbieraliśmy bukiety i pletliśmy wianki ze stokrotek.

Koniec lata i początek jesieni to okres niezwykły, bogaty w owoce, warzywa i piękne jesienne kwiaty zmieniające swą barwę wraz z nastaniem pierwszych chłodów.

Ten szczególny czas mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Mirsku postanowili spędzić wśród przyjaciół z innych tego typu placówek.

23 września br., w Klubie Integracji Społecznej, odbyła się impreza pod hasłem „W Krainie Trójbogini” nawiązująca do kultury Słowian oraz miłości do ziemi i natury.

Gospodarze, pracownicy i pensjonariusze DPS w Mirsku, wprowadzili uczestników spotkania w świat na pograniczu bajki i rzeczywistości. Wszyscy mocno się zaangażowali w przygotowanie imprezy, która była pierwszym tego typu przedsięwzięciem od ponad dwóch lat. Okres pandemii nie sprzyjał spotkaniom w szerszym gronie i już bardzo tęskniliśmy za naszymi przyjaciółmi z innych placówek, dlatego wszyscy wzięli się ochoczo do pracy. Skrupulatnie przygotowano dekoracje i stroje. Dział żywienia zadbał o to, aby nasi goście nie byli głodni. A pan Darek Maszkało porwał uczestników do tańca.

Załoga przygotowała krótki pokaz sceniczny oraz szereg konkursów.

W sumie ponad sto osób, w wyśmienitych humorach, witało z nami pierwszy dzień jesieni. Wśród zaproszonych gości byli mieszkańcy domów pomocy społecznej z Janowic Wielkich, Nielestna, Jeleniej Góry, Opolna, Kowar, Zgorzelca i Sosnówki.

Bardzo serdecznie dziękujemy panu Burmistrzowi Andrzejowi Jasińskiemu za udostępnienie sali miejskiej oraz panu Bolesławowi Faściszewskiemu za wsparcie i pomoc techniczną.

                                                                                      Dyrektor DPS w Mirsku Dorota Cinciruk